.

.

Џокер Нож Nessmuk S CN132, Орев Рачка, 4.3 во. Сечилото Sandvik 14C28N, со Кафеава Кожа Обвивка, Алатка за Риболов, Лов, Кампување и Пешачење

Џокер Нож Nessmuk S CN132, Орев Рачка, 4.3 во. Сечилото Sandvik 14C28N, со Кафеава Кожа Обвивка, Алатка за Риболов,

мислење на клиентот:

DEN 2590.80
Достапност
Во достапна форма

Направени од Sandvik 14 C28 N нерѓосувачки челик и цврстина на 58-60 HRC овој нож е високо отпорна на било кој тип на употреба.Со 4,5 во.сечилото, 3,5 мм дебел и ножот ширина од 1,3 во.овој нож е на висок квалитет на стабилноста и цврстината.Орев се справи со должина од 4.3 во.обезбедување на непобедлива сила.Вкупна должина од 8.8 во. 1.4 во.и тежина од 200 гр е многу добра опција да се биде во можност да се транспортираат без проблем во било која ситуација.Сатен-заврши ножот со кафеава кожа обвивка.На ножеви и спортски џеб ножеви на Џокер фабрика се сите произведени во Albacete – Шпанија во полу-занает начин за повеќе од 30 години, да се грижи за деталите и се приклучи на традиционалното занаетчиство со најсовремените технологии Џокер произведува секој од нејзините парчиња токму со рака, да се биде водечки шпански производител во својот сектор, има една од најголемите движи на прибор за јадење од сите видови, како што се ножеви, Арапите, опстанок, bushcraft, лов, итн Спецификации : Ловечки нож Бренд : Џокер Модел : Nessmuk S Референца : CN132 Дизајниран и Произведен во Albacete (Шпанија) Челик : Sandvik 14 C28 N Цврстина : 58 - 60 HRC Рачка : Орев Лагер : Црното Блејд совет : Пад Точка Сатен-заврши на состојба Нож должина : 4.3 во.Се справи со големина : 4.5 во.Вкупна должина : 8.8 во.Лопата ширина : 1.4 во.Листот дебелина : 3.5 mm Тежина на ножот : 200 гр Тежината на случајот : 100 гр Вкупната тежина : 300 гр обвивка : Кафеава кожа Боја кутија.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите