.

.

TORRAS Shockproof Компатибилен за iPhone 8 Плус Случај/iPhone 7 Плус Случај, [Воена Одделение Капка Заштита] [Надгради Материјали] Крајната Нежен Допир и Проѕирен Мат Заштитни Случ

TORRAS Shockproof Компатибилен за iPhone 8 Плус Случај/iPhone 7 Плус Случај, [Воена Одделение Капка Заштита]

мислење на клиентот:

DEN 623.76
Достапност
Во достапна форма

[Воена Одделение Капка Заштита] Овој shockproof заштитни случај е тестиран од страна на SGS, траен 1000 пати капки со 0 штета од висина од 4ft. 1mm покрена усни подобрување на заштитата за двете екран и камера. [Ultimate Нежен Допир и Одличен Зафат] Нано-oleophobic слој обезбедува свиленкаста на допир, но не и лизгава, давање на случај елегантни чувствуваат и одлична контрола.Без сомнение ќе ви се љубовта на нови заштитни 7 Плус/ 8 Плус случај. [Надградба Материјали Обезбеди Анти-Отпечатоци од прсти] задниот панел е направен од мат не-сјајни материјали, ensureing случај ефикасно намалување на отпечатоци од другите случаи.Логото се издвојува со проѕирен задниот дел. [Прецизни Cutouts & монтажни копчиња] Прецизни cutouts на нов случај се чувствуваат чувствителни кога се притиснати, со дефинитивен тактилни повратни информации.Единствена монтажни копчиња направи имате кликнете чувство и паметни одговори во вашата употреба. [Совршено Компатибилни за i Phone 8 плус] СОВРШЕНО Компатибилни за i Phone 8 плус, САМО Компатибилни за i Phone 8 плус.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите