.

.

Телото Црвено Светло Уреди во Длабока Црвена,45W Црвени LED Светло Терапија Панел Длабоко Црвена 660nm во Близина на Инфраред 850nm Црвена Светлина за нега на Кожа, Болка

Телото Црвено Светло Уреди во Длабока Црвена,45W Црвени LED Светло Терапија Панел Длабоко Црвена 660nm во Близина

мислење на клиентот:

DEN 1655.76
Достапност
Во достапна форма

НАУЧНИ ЦРВЕНО СВЕТЛО ТЕРАПИЈА КОМБИНАЦИЈА - Длабока црвена 660 и во близина на инфраред 850nm, најдобрата комбинација бранова должина за терапија.напредни LED, со одлични цврстината, висока сигурност, долг живот, ниска термичка отпорност.Совршено решение за секојдневна домашна терапија апликации.КАКО РАБОТИ : Led светло доаѓа во допир со телото на сличен начин да инфрацрвена светлина – таа мисли да се вклучат неколку механизми, вклучувајќи зголемување на енергија.УЖИВАЈТЕ во ТЕРАПИЈА во секое време, НАСЕКАДЕ - црвена терапија панел може да бидат обесени или да се постави независно.Можете да прочитате книга на креветот, да се види ТВ на троседот, и користете го светлото за терапија панел додека играње на компјутерски игри.Со КОРИСТЕЊЕ на СОВЕТИ ЗА ЦРВЕНО СВЕТЛО ПАНЕЛ РАСТОЈАНИЕ : се Применува на светлината од 5-10 инчен тело.Сесија Време : Изложување на секоја област за 20 – 30 минути, во зависност од далечина.Фреквенција : Дали ова 3 пати до 5 пати неделно, а продолжи како што за 4-6 недели.ПО-ПРОДАЖБАТА на УСЛУГАТА : Секој производ има положено квалитет проверка пред заминувањето на фабриката.Ако имате било какви проблеми со производот кога ќе го добиете производот, можете да контактирате со нас и ние ќе се реши по-продажбата на проблем за вас.Инструкции : Растојание : се Применува на светлината од 0 – 30 cm до телото.Сесија Време : Изложување на секоја област за 10 – 25 минути, во зависност од далечина.Повторете го и на други области, ако сакате.Фреквенција : Дали ова 2 пати до 14 пати неделно, се додека резултатите се чувствува.Одржување : Продолжи да го користи неколку пати неделно.Светло Област : Led Светлината може да се примени на било кој дел од телото,освен очите.Пакет се Вклучени : 1 x Терапија Светлина 1 x Висат Комплет 1 x Plug Кабел Напомена : Светлината не е водоотпорен,не може да се користи во вода или влажни места.На зрачењето растојание е предмет на чувство на удобност.Не гледајте директно во инфрацрвениот сијалица со очите.Обрнете внимание за да остане настрана од сите видови на запаливи материјали, опрема внимание на вентилацијата и топлина.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите