.

.

HUJA SKR ПРО V1.2 Одбор за Контрола 32Bit VS МКС ГЕНЕРАЛОТ L SKR V1.4/2+TMC2209 TMC2208 TMC2130 Одговара за Ender 3 V2 Про 3D Печатач Делови Додатоци (Големина : со TMC2130 x6)

HUJA SKR ПРО V1.2 Одбор за Контрола 32Bit VS МКС ГЕНЕРАЛОТ L SKR V1.4/2+TMC2209 TMC2208 TMC2130 Одговара за

мислење на клиентот:

DEN 5290.08
Достапност
Во достапна форма

Предмет Тип : Матична Плоча.Господар Чип : STM32 F407 ZGT6. Име на производ : SKR ПРО V1.2 матична Плоча.Поддршка Возење Работа на Владата : TMC2208/TMC2209 UART,TMC2130/TMC5160 SPI.Прв Избор : 1 PC * SKR ПРО V1.2(Со UAB+ Моќ Жица)Втор Избор : 1 PC * SKR ПРО V1.2 (Со USB+Моќ Жица)+ 6 PCS *A4988/DRV8825/TMC2208/TMC2209/TMC2130/TMC5160 Note : TMC2130 SPI/TMC5160 SPI ,само со 5pcs кабел, SKR PRO има одборот SPI функција,па TMC2130 SPI /TMC5160 не треба да ги користите кабел за SKR PROBIGTREETECH SKR ПРО V1.2 Плоча Карактеристики : 32 Малку РАКА-на ниво на Cortex-M4series 168 MHz, STM32 F407 ZGT6 Master Chip Firmware : Marlin 2.0 Возење режим поддршка : TMC2130 SPI, TMC5160 SPI, TMC2208/TMC2209 UARTDisplay екран : BIGTREETECH TFT28/TFT35 Екран на Допир,12864 LCD,2004 LCDSupport користите WIFI модул за печатење online за ESP3 D platform Power Понудата може да биде испорачана самостојно,Поддршка 6 PCS моторни возачи, 3 PCS екструдерите, 3 PCS CNC фанови.Резерва за 20 Проширување пристаништа,вклучува BL Допир, PWM, ADC, UART, I2 C и SPI.Поддршка Авто Кревет Израмнување Сензор : BLTouch Support за двојна Z оската принтери (серија dual-Z).Влезен напон : DC12 V-DC24 VMotor возачот поддршка : TMC5160,TMC2208,TMC2130,ST820,LV8729,DRV8825,A4988, итн.Проширена интерфејс функција на поддршка : Автоматско Исклучување Модул По Печатење ,Исклучете го Продолжите да Печатите Модул , со Вжарено пауза откривање,автоматски израмнување.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите