.

.

Килибар LED Парчиња 7 инчен, AKD Дел 36W Off Road Возење Светла Тенок LED Лента Жолта Дамка Светла за Магла LED Светилка Браник Светла Килибар Работа Светла 2 Пакет за Моторни SUV

Килибар LED Парчиња 7 инчен, AKD Дел 36W Off Road Возење Светла Тенок LED Лента Жолта Дамка Светла за Магла

мислење на клиентот:

DEN 718.80
Достапност
Во достапна форма

ОСВЕТЛЕНОСТ : Користење на моќни 3 W Висок интензитет на LED чипови, 7" ПРЕДВОДЕНА Парчиња се пред да ете со моќен 3,600 Lumens и 36 Вати (12pcs* 3 W). 3,000 К-3,200 К светлина излез беше внимателно избрани за да биде совршен спектар на светлина на обезбедување на моќни LED технологија да осветлете ја вашата возачки начин.БЕЗБЕДНОСТА на ПРВО место - Безбедно возење во неповолни услови барања добро осветлување на и надвор од патот.AKD Дел е Жолто Светло Парчиња беа развиена специјално за прашина, магла, и други ниско-видливост услови, кои ја подобруваат видливоста, јасност, без опасностите на заслепувачки на доаѓање на сообраќајот, или во снежните / врнежлив / магла дена, нуди супериорни перформанси во неповолни услови на осветлување.АПЛИКАЦИЈА : Со елегантен дизајн и ултра тенок структура, 7 инчен Тенок LED Парчиња се совршени за било која апликација која бара висок интензитет LED светло.Без разлика дали тоа е off road, моќ спорт, трки, генерален автомобилската, рударството, земјоделството, или пожар и спасување.ПЕРФОРМАНСИ : Голема IP68 водоотпорен перформанси, целосно затворен за авантура.Вклучува збир на крајот месеци и прилагодливи база месеци, обезбедување на вас со повеќе опции да се качи вашата светлина секаде каде што ќе треба да се со целосна прилагодливост.ПАКЕТ : 2* 7 инчен Еден Ред, ПРЕДВОДЕНА Парчиња, Прилагодлив за Монтажа голема Заграда и Завртки Сет.Било каков проблем, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате, Брз Одговор, 24 Часа Онлајн Услуга и 2 Години 100% Обезбедување на Квалитет!.Моќност : 36 W / Пар.Lumens : 3,600 LM.Димензија : 7.8 * 2.1 * 2.0 Инч.Оперативен Напон : DC 9 ~ 30 V.Заштита Стапка : IP68 Водоотпорен.Материјал : 6063 Алуминиум профил, PC Леќа.Температура На Бојата : 3,000 К-3,200 К. Работна Температура : -40 ~ 85 Степен Целзиусови Степени.Работен Век : Доставување на над 50.000 часа животен век.

Клучни карактеристики

Power:
36W / Pair Lumens

Им се допаѓа и на купувачите