.

.

Род Бар Studs, Висока Цврстина Целосно Навој Прачки со Голема Брзина погоден за носене Добра своите Перформанси Трајни производи за Инженеринг на Опрема за Интелиген

Род Бар Studs, Висока Цврстина Целосно Навој Прачки со Голема Брзина погоден за носене Добра своите Перформанси

мислење на клиентот:

DEN 1550.40
Достапност
Во достапна форма

Се користи за монтажа и затегнување, нарезници во јатчесто овошје или навој дупки.Има широк спектар на апликации во многу ситуации.Ова не ' рѓосувачки челик навој род може да се конвертира механичко движење во линеарно движење.v.Висока јачина, може да издржи високи torsion, со голема брзина, и има добар своите перформанси.На навој род е направен од високо квалитетни нерѓосувачки челик, која има висока цврстина, отпорност на абење и трајност.Тоа е широко се користат во разни инженерски опрема, интелигентни машини, опрема, итн.Функција : 1. На навој род е направен од високо квалитетни нерѓосувачки челик, која има висока цврстина, отпорност на абење и трајност.2. Ова не ' рѓосувачки челик навој род може да се конвертира механичко движење во линеарно движење.v3. Тоа е широко се користат во разни инженерски опрема, интелигентни машини, опрема, итн.4. Висока јачина, може да издржи високи torsion, со голема брзина, и има добар своите перформанси.5. Се користи за монтажа и затегнување, нарезници во јатчесто овошје или навој дупки.Има широк спектар на апликации во многу ситуации.Спецификација : Предмет Тип На : Нерѓосувачки Челик Навој Rod Material : Нерѓосувачки Steel Pitch : Прибл.0.7 mm/0.03 in Purpose : Конвертирате Механичко Движење во Линеарно Движење Пакет Листата : 10 x Навој Пост.

Клучни карактеристики

Item Type:
 Stainless Steel Threaded Rod
Material:
Stainless Steel
Pitch:
Approx.0.7mm/0.03in
Purpose:
Convert Mechanical Motion into Linear Motion
Package List:
10 x Threaded Post :

Им се допаѓа и на купувачите