.

.

Imdinnogo Смола/UV 3D Печатач Надградба Изградба на Плоча 2 во 1 Флексибилни Челични Пролет Плоча со Силни Магнетни Base192x120mm/ 7.5x4.7 инчен Компатибилен со Elego Satur V1 Не за V2 Креве

Imdinnogo Смола/UV 3D Печатач Надградба Изградба на Плоча 2 во 1 Флексибилни Челични Пролет Плоча со Силни Магнетни

мислење на клиентот:

DEN 287.76
Достапност
Во достапна форма

Надградба 2 во 1 печатење лист : Флексибилни челик со висок хром содржината, лесно да се наведнуваат и чиста.Многу полесно да се отстрани отпечатоци и да се избегне штета во текот на процесот, особено за мали графики.Големина : 192x120mm/ 7.5x4.7 инчен, ве Молиме Совети : Измери вашиот изгради плоча, не се однесуваат за да се изгради volumn.Satur смола печатач има 3 моделот, оваа големина само одговара за ELEG Satur V1, не одговара за Satur V2( треба 196*126, ве молиме внесете нашата продавница) или V3(192*126).Магнетна база нуди моќна magnetics, се обезбеди совршено се вклопуваат со челик.Лепило има силна вискозност и добра лепило на ниска температура за да се направи тоа тешко да падне по поврзување со платформа.Надградба на Печатење Кревет : Компатибилен со Eleg Satur.При печатење се направи, ве молиме да ги споделите на печатење модел за ладење за seveal минути, а потоа се наведнуваат да се отстрани.Инсталирајте Совети : Само да се чисти вашиот изгради плоча многу добро, нека се исуши, обврзници на вашиот магнет за плочата, ја ресетирате вашата Z граница сметка за дополнителни 2.6 мм, и сте подготвени да започнете печатење.рестартирајте печатење пред да започнете со чистење на првиот, зачувај вашето време.Она што ќе добиете? 1 X Челик пролет плоча со Магнетна База 7.5x4.7 инчи.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите