.

.

Поправка Умре, Цевки Провира Алатка Легиран Челик со Висока Ефикасност Силна Жилавост со 5 Чип Отстранување Дупки за Машки Конец Обработка

Поправка Умре, Цевки Провира Алатка Легиран Челик со Висока Ефикасност Силна Жилавост со 5 Чип Отстранување

мислење на клиентот:

DEN 220.56
Достапност
Во достапна форма

[THREAD ПОПРАВКА АЛАТКА] кружни умре може да се користи за машки конец поправка или конец обработка, и има силна practicability. [ВИСОКА ТОЧНОСТ] производ има висока точност, со добра своите перформанси, висока ефикасност и труд заштеда. [СО 5 ЧИП ДУПКИ] На навој умре е дизајниран со 5 чип отстранување дупки, која е брза и не е лесно да се биде блокиран. [СТАНДАРДНА ГОЛЕМИНА] Со стандардна тема и надворешниот дијаметар, има стабилна големина и добар финиш, лесно да се процес. [ЛЕГИРАН ЧЕЛИК] умре е направен од одлична легиран челик материјал, има силна жилавост и не е лесно да се скрши.Функција : 1. [THREAD ПОПРАВКА АЛАТКА] кружни умре може да се користи за машки конец поправка или конец обработка, и има силна practicability.2. [ЛЕГИРАН ЧЕЛИК] умре е направен од одлична легиран челик материјал, има силна жилавост и не е лесно да се скрши.3. [ВИСОКА ТОЧНОСТ] производ има висока точност, со добра своите перформанси, висока ефикасност и труд заштеда.4. [СО 5 ЧИП ДУПКИ] На навој умре е дизајниран со 5 чип отстранување дупки, која е брза и не е лесно да се биде блокиран.5. [СТАНДАРДНА ГОЛЕМИНА] Со стандардна тема и надворешниот дијаметар, има стабилна големина и добар финиш, лесно да се процес.Спецификација : Предмет Тип : Тема Поправка Die Product Материјал : Алуминиум Steel Product Модел : G3/8 Product Дебелина : Прибл. 10мм / 0.4 in Number на Чип Дупки : 5 holes Outer Дијаметар : Прибл. 38mm / 1.5 во Пакет Листа : 1 x Тема Поправка Умре.

Клучни карактеристики

Item Type:
Thread Repair Die
Product Material:
Alloy Steel
Product Model:
G3/8
Product Thickness:
Approx. 10mm / 0.4in
Number of Chip Holes:
5 holes
Outer Diameter:
Approx. 38mm / 1.5in
Package List:
1 x Thread Repair Die :

Им се допаѓа и на купувачите