.

.

Микроскоп Леќа Професионални 100X C-Планината Дигитален Зум Окуларот Камера за Прецизни Машини за Идентификација на Отпечатоци

Микроскоп Леќа Професионални 100X C-Планината Дигитален Зум Окуларот Камера за Прецизни Машини за Идентификација

мислење на клиентот:

DEN 820.56
Достапност
Во достапна форма

100 X зголемување, со широк агол окуларот има голем агол на гледање и широко поле на гледање, кој не само што го подобрува искуството на гледање, но, исто така, прави појасна слика и посветла.Направени од alumium алуминиумски материјал, цврсти, трајни и за долго време се користи.Таписерии изработка осигурува својот долг животен век, тоа е работа на далечина е 55~285mm/2.17~11.22 во задоволување на вашите потреби.Широко се користи во microelectronics, калапи, прецизни машини,часовници, накит, за отпечатоци идентификација, билет за идентификација, печатење, мобилен телефон на поправка, археологија, училиште наставата и на други полиња.Лесен за носење , супер светло weigt и мал во големина , така што можете да ги извршуваат easity.Функција : 1. Широко се користи во microelectronics, калапи, прецизни машини,часовници, накит, за отпечатоци идентификација, билет за идентификација, печатење, мобилен телефон на поправка, археологија, училиште наставата и на други полиња.2. 100 X зголемување, со широк агол окуларот има голем агол на гледање и широко поле на гледање, кој не само што го подобрува искуството на гледање, но, исто така, прави појасна слика и посветла.3. Таписерии изработка осигурува својот долг животен век, тоа е работа на далечина е 55~285mm/2.17~11.22 во задоволување на вашите потреби.4. Лесен за носење , супер светло weigt и мал во големина , така што можете да ги извршуваат easity .5. Направени од alumium алуминиумски материјал, цврсти, трајни и за долго време се користи.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Микроскоп Lens Material : Alumium Alloy Color : Како што е прикажано во picture Field на Гледање : 2.4~36mm/0.09~1.42 in Working Растојание : 55~285mm/2.17~11.22 in Lens Дијаметар : Прибл.39mm/1.5 in Interface Diametr : Прибл.25мм/1in Height : Прибл.106mm/4.2 in Application : Широко се користи во microelectronics, калапи, прецизни машини, часовници, накит, за отпечатоци идентификација, билет за идентификација, печатење, мобилен телефон на поправка, археологија, училиште наставата и на други полиња.Зголемување : 100 XWeight : Прибл.247g/8.7 oz Package Листа : 1 x Микроскоп Lens Note : 1. Ве молиме овозможи 1-2cm грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите