.

.

NUGA за НАЈДОБАР Нов NM-70 Tourmanium Заедничка Грижа

NUGA за НАЈДОБАР Нов NM-70 Tourmanium Заедничка Грижа

мислење на клиентот:

DEN 14376.00
Достапност
Во достапна форма

Nuga за Најдобар НОВ NM-70 Tourmanium Заедничка Грижа едноставно се отстранува болката од колената, лактите и рамениците.На massager има дискови на Tourmanium nanoceramic на внатрешната страна.Tourmanium Nanoceramic е легура на турмалин, германиум, elvan и вулкански карпи.Тоа е извор на инфрацрвена топлина, магнетни и јонизирачки зрачења.Saturates воздухот со Негативно Наелектризирани Јони.Квалитетот на воздухот во близина на Tourmanium nanoceramics може да се спореди со воздухот во море.Tourmanium nanoceramic влијае на инфрацрвена топлина и магнетни на пациентот е заеднички.Обликот на уредот ви овозможува да се фокусира долго-бранова инфрацрвени зраци околу периметарот на заеднички.На massager ја нормализира циркулацијата на крвта во заеднички, ја подобрува исхраната на ' рскавица, намалување на оток и воспаление, елиминирање на грчеви и болки.Можете исто така да користите Tourmanium влошки во петицата, нога или глуждот.Тоа е погодно да се прилагоди на температурата и времето на изложување со далечинскиот управувач.Тоа има целосна контрола на температурата, кои се движат од 40 до 65 В. Препораки за користење : коленото зглобови : комплекс ефект на покојникот на зглоб, олеснување на спазам, воспаление и оток; Технички параметри : Големина : 400(W) - 200(D)- 120(H) Тежина : 2.6 kg Оценет Електрични Проток : 24 V DC - 2.5 Електрични : 60 W Напон : 220 V 50, 60 Hz уредот работи само преку Конвертор со 110 да 220 Volts!Се враќа, не се прифаќа!.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите