.

.

Рамки-Сет Круг скапоцен камен Solitaire Pendant (6mm скапоцен камен)

Рамки-Сет Круг скапоцен камен Solitaire Pendant (6mm скапоцен камен)

мислење на клиентот:

DEN 12216.00
Достапност
Во достапна форма

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Добиете бесплатно накит подарок со секое купување.Сите наши објекти се пакуваат со нега во привлечен кутии со кадифен ентериери.Birthstone за месец ноември и традиционалните скапоцен камен подарок за 11 & 13 свадба годишнини.Совршен подарок за секоја прилика - Роденден, Божиќ, Денот на Мајката, Денот на Вљубените, Дипломирањето, Благодарение Давање, Празник. 18 Инчен 14 K Бело Злато Синџир Вклучени со Pendant.Карактеристики 0.7 Карат Citrine.Бесплатни Сертификат за Автентичност.Лесно се Враќа - Ако не сте 100% задоволни со вашата нарачка, можете да го вратите за целосна наплата или размена на тоа во рок од 30 дена од датум на испорака.Се враќа, вклучувајќи бесплатни подароци, мора да се unworn и во државата кои што сме ги добиле.Angara нуди високо-квалитетни Citrine накит во различни привлечен дизајн.Сите наши Citrines се извори директно од рудници и производителите.Исклучителни изработка гарантира дека секој Citrine парче накит ќе трае со генерации.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Овој класичен solitaire рубин pendant прекрасен дизајн го прави центарот стоун се појави како да е лебдат на синџирот.На пурпурни црвен дијамант е обезбеден во рамки на поставување.Направена во платина, овој блескави круг рубин pendant е едноставен, но прекрасно.Скапоцен камен Третман - Gemstones, често се третираат во различни начини да се подобри нивниот изглед.Некои скапоцен камен Третмани Обично се Прави : Термичка обработка - Аметист, tanzanite, турмалин, citrine, топаз, аквамарин, рубин и sapphire gemstones се топлина третираат за зголемена јасност и светлината.Подмачкување - Масло се нанесуваат на површината на смарагди и рубини да се намали видливоста на фрактури и да се подобри сјај.Дифузија - Хемикалии исполнет во сафири за accentuating или менување на нивната боја.Боење - Црна оникс gemstones се третираат со боење за подобрување, се интензивира или подобрување на единството на боја.HPHT и Зрачење - Сини дијаманти се irradiated за подобрување на оптички својства проследено со HPHT да се направи саканата боја измени.Дијаманти - Сите наши бели дијаманти не се третирани.Добиете Бесплатен Дар со Секое Купување.Топло, богати и живописни, на citrine е ништо, но обичните!.Тоа е сорта на кварц минерални и често се смета дека да се биде популарен алтернатива на другите extravagantly цени на жолти скапоцени камења.Ние веруваме дека оваа неверојатна birthstone на ноември е совршен за секој кој сака да кисна pop на боја во нивната облека.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите