.

.

Храна Садовите за Складирање Функционална Храна Складирање Тегла Кафе Грав Складирање Стаклена Тегла Со Капаци И Една Лажичка 2pc Канистер Сет За Кујна Контра Служ?

Храна Садовите за Складирање Функционална Храна Складирање Тегла Кафе Грав Складирање Стаклена Тегла Со Капаци

мислење на клиентот:

DEN 2578.08
Достапност
Во достапна форма

Непречено изглед и едноставен дизајн може да одговара на вашиот кабинети, со што се потенцира елегантен и модерен стил.Ова е совршен подарок за оние кои сакаат да се организира кујна резерви.Транспарентно стакло-Овие тегли се направени од дебел професионални одделение стакло.Оваа BPA-free, lead-free стакло е исклучително издржлив, и тие се направени од многу висок квалитет на транспарентно стакло, па можете да ја видите неговата содржина на прв поглед.Капакот е затворен да ја чувате храната свежа-секој може да има стилски стаклен капак со гумена заптивка дека форми херметички печат.Ова ќе ги задржи сите храна во свежа, сигурна и безбедна.Вашата храна ќе остане свежа подолго и добро организиран.Задржи свежа храна во стил-со овие едноставен и елегантен кристално јасна стаклени тегли, можете да ги организирате шалтери и полиците без уништување на кујна декорација.Широк отворање значи дека може да се постигне за работите или се излее состојки, погоден за чување на тестенини, ориз, грав, бисквити, бонбони, итн.Храна контејнери се специјално дизајнирани за да се минимизира просторот, што ќе ви овозможи да се организира кујна во уреден начин и ослободи простор во храна простор за складирање.Име на производ : Jars Material : стакло, metal Capacity : 500ml/16.9oz700ml/23.6oz1000ml/33.8oz1500ml/50.7 oz Note : не вклучуваат декорација (како чај, кафе и грав, овошје, течности, итн.)Храната сад е лесно да се чисти, љубезни и подготвени да ја користите.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите