.

.

BestTong Алуминиумски Легури на Метал Големи Dustproof Водоотпорен IP66 Делница Кутија Екструдиран Индустриска Структура Отворено Универзална Електрични Проектот Куќиште

BestTong Алуминиумски Легури на Метал Големи Dustproof Водоотпорен IP66 Делница Кутија Екструдиран Индустриска

мислење на клиентот:

DEN 431.76
Достапност
Во достапна форма

Алуминиум Делница Кутии Општи Електрични Метал Проектот Куќиште Водоотпорен IP66, Отпорни на Абразија, Добри Топлина Дисипација за Отворено.Електрични полиња се workhorse на електрична поправки и remodels, служи како крајот или транзиција поени за електрични кабли.Места, светлина прекинувачи, таванот светла, таванот фанови, и транзиција жици, се само неколку од објектите кои се инсталирани во електрични полиња.Ултра-силна, огноотпорни, и неспособен да се стопи, алуминиум метални кутии нудиме најголем степен на безбедност за сите електрични жици апликации.Препорачливо е да се носат ракавици при работа со метални кутии, Метални кутии, исто така може да се користи со Romex или NM жици ако сакате, иако посебни мерки на претпазливост мора да се преземат за да се обезбеди соодветна заземјување.Исто така користете метални кутии со внатрешни изложени апликации.Обично, електрични полиња се вдлабнати во ѕидовите.Но области како што се недовршени подруми и mudrooms не може да има целосна ѕид систем кој им овозможува на прозорецот да биде ограден со base.Типична инсталација во овие случаи вклучува приложување на изложени кутија директно на ѕидот ѕид.Бидејќи жици се исто така изложени, метал канал е потребно. 9.4"x 6.3" x 4"(240mmx160mmx100mm) големи димензии.Карактеристики : Површината Монтирани, запечатени алуминиум метал електрични куќиште switch Делница кутија.Подобро потрајни од пластични делница кутија и Анти-корозија перформанси; - заштита на вашиот инструменти дури и под неповолното опкружување.Електрични полиња се workhorse на електрична поправки и реконструирам, кои служат како крај или транзиција поени за електрични кабли.Места, светлина прекинувачи, таванот светла, таванот фанови, и транзиција жици, се само неколку од објектите кои се инсталирани во електрични полиња.Одредени модификации може да се направи според вашите барања; како на пример дупчење, сликарство, удирање, свила екран печатење и др. 9.4"x 6.3" x 4"(240mmx160mmx100mm) големи size Features : Површината Монтирани, запечатени алуминиум метал електрични куќиште switch Делница кутија.Подобро потрајни од пластични делница кутија и Анти-корозија перформанси; - заштита на вашиот инструменти дури и под неповолното опкружување.Електрични полиња се workhorse на електрична поправки и реконструирам, кои служат како крај или транзиција поени за електрични кабли.Места, светлина прекинувачи, таванот светла, таванот фанови, и транзиција жици, се само неколку од објектите кои се инсталирани во електрични boxes Certain промени може да се направи според вашите барања; како на пример дупчење, сликарство, удирање, свила екран печатење и др.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите