.

.

MelodySusie Помине Вежба Битови во Собата, 10pcs Волфрам Карбид Помине Битови за Нокти Вежба E-датотека, 3/32 инчен Битови Нокти Педикир Смена Алатки за на доградба на Акрилни

MelodySusie Помине Вежба Битови во Собата, 10pcs Волфрам Карбид Помине Битови за Нокти Вежба E-датотека, 3/32

мислење на клиентот:

DEN 863.76
Достапност
Во достапна форма

Сите во Еден Помине Вежба Битови во Собата : Со 7pcs различни форми и големини помине битови што ви треба во еден сет, тоа прави голема работа за сите професионални manicurist или почетник, сечење вашето време и во една половина.Професионален за нокти подготовка, доградба на акрилни нокти полирање скратување, ноктите површината отстранување, cuticle област мртвите кожата чистење.Професионални Карбид Помине Вежба Битови : Доаѓа со 2pcs Казна-ронки битови/ 4pcs Медиум-ронки битови, сите се направени на оптимална сила на волфрам карбид материјал, кој е здрав остри доволно за да се отстрани изостри smoothen акрилик гел ноктите, дебели продолжување на ноктите, градител гел ноктите, природни нокти.Ниска Топлина & Ниско ниво на Бучава : Mada на највисоко прецизност волфрам карбид метал со супериорна сила, острина, издржливост, отпорност на топлина и на корозија-отпорни, долготрајни и здрав.Идеална алатка за нокти салони, салони за убавина, спа или лични маникир или педикир. 100 Компјутери #180 Ронки Датотека : Melody Susie пескарење бендови се дизајнирани со издржлив материјал. 180# доаѓа со мазна површина и тоа ќе совршен на природни нокти и cuticle со вашата датотека е мала брзина.Лесен за Употреба За Почетник : за Да одберете пескарење бенд во одвива во текот на mandrel малку и нежно се применуваат притисок на површината на креветот.Тоа е погоден за нокти како и педикир.Работи на природни нокти како и вештачки нокти.Melody Susie нуди професионални козметички производи за повеќе од десет години, специјализирани во Ноктите Вежби, Ноктите Вежба Битови, Ноктите Светилки, и така натаму.Melody Susie е посветен на технолошките иновации да се создаде салон за убавина-квалитет, висока ефикасност, прифатлива нокти алатки за клиенти од целиот свет.Melody Susie плаќа висока внимание на корисничкото искуство и не се надеваме дека нашите производи може да ги задоволи вашите потреби.Сите предлози се во голема мера се добредојдени за споделување, вашата поддршка ќе биде нашата сила за понатамошен развој.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите