.

.

Прва Помош Само 150 Лице XL Метал SmartCompliance Прва Помош Кабинет Без Лекови (90829)

Прва Помош Само 150 Лице XL Метал SmartCompliance Прва Помош Кабинет Без Лекови (90829)

мислење на клиентот:

DEN 666.72
Достапност
Во достапна форма

Иновативни Smart Compliance програма redefines прва помош со две моќни компоненти, иновативни кабинет дизајн и Smart Tab ez Refill систем, креирање најсеопфатна прва помош на решение на располагање денес.150 лице, XL метал Smart Compliance ANSI Б+ кабинет е совршен за индустриски поставување или големи корпоративни канцеларија.Единствена кабинет дизајн елиминира неорганизирана и недостасува резерви, додека јасно означени прегради создаде кабинетот, кој е лесен за користење и restock.Долната полица и врата полици ви овозможува да го прилагодите вашиот кабинет за да ги задоволи вашите специфични потреби.На Smart Compliance кабинет Smart Tab ez Refill Систем е едноставен но ефективен начин за промена на распоредот и restocking, револуционизира на надополнување процес.Тоа е брз, лесен, и ефективни.Како резерви се користат, Smart Картичката ez Refill потсетник јазичиња да ве известува кога е време да го промените редоследот на материјали и го става на редоследот информации на вашите прсти.На ФАО Safety Hub, мобилен requisition стан, исто така ви овозможува да го следи кабинет употреба да остане во согласност и да се знае кога да го промените редоследот на вашиот refills.Цврст челик случај доаѓа со сметководствената се справи и може да се монтира на ѕид или други рамни вертикална површина.Иновативни Smart Compliance програма redefines прва помош со две моќни компоненти, иновативни кабинет дизајн и Smart Tab ez Refill систем, создавање на повеќето сеопфатно решение на располагање денес.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите