.

.

Auniwaig 8-Инчен PSA Пескарење Диск 100 Ронки Алуминиум Оксид Само Стап Лепило Тркалезна Форма Пескарење Хартија НЕ-Дупка за Само Стап Алуминиум Оксид Круг Sandpaper со Леплив?

Auniwaig 8-Инчен PSA Пескарење Диск 100 Ронки Алуминиум Оксид Само Стап Лепило Тркалезна Форма Пескарење Хартија

мислење на клиентот:

DEN 220.56
Достапност
Во достапна форма

【ГОЛЕМА КОЛИЧИНА ЛЕПИЛО НАЗАД】- Лепило на PSA пескарење хартија има силна stickiness,бидете сигурни дека тоа не е лесно да падне на работа.Згора на тоа, тоа е лесно да се исчисти, а речиси и не постои остатоци по песок хартија е откриен.Дури и ако постои, остатоците е многу малку, Тоа може да биде лесно да се отстрани со нежно триење со гума. 【АЛУМИНИУМ ОКСИД МАТЕРИЈАЛ】- No-дупка пескарење диск е направен на висока јачина алуминиум оксид жито текстил,дизајниран за голема брзина пескарење и отстранување, обезбедување на брз и долготраен се намали. 【ДОБРА ОТПОРНОСТ на ТРИЕЊЕ】- Алуминиум оксид пескарење дискови има многу добри мелење перформанси,силна сечење сила,остар,отпорност на триење,висока ефикасност,ниска потрошувачка и издржливи. 【ШИРОКО АПЛИКАЦИЈА】 Круг на PSA пескарење диск,кој се користи со случаен орбитал сандер, се користат за полирање на мебел, дрво, метал и автомобилот автомобил. 【8 ИНЧЕН ДИСК】- лепило-поддржан пескарење листови кол е 8-инчен,100 -жито.Auniwaig Пескарење Дискови 100 Ронки Пакет Содржина : 5pcs x PSA Пескарење Диск Спецификација : Ронки Големина : 100-жито Тип : PSA Диск Големина : 8 инчен Абразивен Материјал : Алуминиум Оксид Опис : 1.Алуминиум оксид пескарење дискови нудиме брза, ефикасна, остар и единствен сечење за пескарење работни места кои бараат солза отпорен материјал и издржливост. 2.Овие индустриска сила пескарење додатоци се изработени од премиум алуминиум оксид жито, и поткрепени со највисок квалитет притисок осетлив лепило.Вие ќе бидете воодушевени со резултатите ќе се постигне со овие здрав, сигурен и ефикасен пескарење дискови. 3.Обезбедува брз, долго-траен намали со согласност пескарење шема за машини, металугрија, автомобилската супстрати, fiberglass, пластика, насликани површини и повеќе.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите