.

.

WUIMA Божиќ Помине Уметност Печат Образец со Снегулки Снешко Божиќ Дрво Дедо Слика DIY Нерѓосувачки Челик Нокти Трансфер Печатење Алатки(MANZILIN-03)

WUIMA Божиќ Помине Уметност Печат Образец со Снегулки Снешко Божиќ Дрво Дедо Слика DIY Нерѓосувачки Челик Нокти

мислење на клиентот:

DEN 239.76
Достапност
Во достапна форма

Лесен за употреба ?Можете да префрлувате design template од плоча на вашите нокти со користење на еден полски боја.На оваа плоча, исто така може да се користи за да се прекине печат.Само пренос на слика за да stamper и да се пополни контури, со различни лакови или боја со користење на четка или издаваат алатка за создавање на вашиот уникатен decals или налепници.Повеќе Use - Лесно да го користите и за почетници и искусни помине уметници, можете да го стори тоа и со себе; Совршен подарок за девојки и дами кои сакаат помине уметност. ?Безусловна 100% Гаранција, овие стоки се гарантира за живот!Но, ако вие?повторно не се задоволни од која било причина, нека се знае и да се добијат без да се расправаме наплата.Умерена длабочина да се печат - Гравиран доволно длабоко, Тоа е лесно да се работи, од страна на двете почетници и искусни помине уметници.Не се толку длабоки што завршуваат со екстра полски на дупка со врз вашите нокти.Плочата е заштитен со тенка проѕирна заштитна фолија, ве молиме да се отстрани филмот пред да го користите, така што лак може да биде префрлена од stamper. 100% нов retail Specification : Пакет Содржина : 1 Лист Помине Уметност Печат Template Shape : Rectangle Rectangle : Прибл. 12*6 cm Quantity : 1 Sheet Size : Како да го користите : 1) се Отстрани заштита film2) се Применуваат печат лак на саканиот design3) се Отстрани вишокот лак со scraper користење на 45º angle4) ги Собереш на дизајн со stamper користење на возен motion5) Печат на дизајн на вашите нокти со користење на возен motion6) се Применуваат Врвот Палто за подолго траење result Material : Нерѓосувачки Steel Instructions : плочата е заштитен со тенка проѕирна заштитна фолија, ве молиме да го отстраните филм пред употреба, така што лак може да биде префрлена од stamper.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите