.

.

Преносни LED Глава Светлина Светилка за Стоматолошки Хируршки Бинокуларна Loupes САД Превозот 2-5 Дена Испорака

Преносни LED Глава Светлина Светилка за Стоматолошки Хируршки Бинокуларна Loupes САД Превозот 2-5 Дена Испорака

мислење на клиентот:

DEN 863.76
Достапност
Во достапна форма

✅【ВИСОК КВАЛИТЕТ】Направени на висока јачина алуминиум, со помош на литиум батерија,Континуирано run-time>5 час. ✅【ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА】Мали димензии, мала тежина, лесно да се носат,Може да се користи на стоматолошки loupes за лесна инсталација. ✅【ПРИЛАГОДЛИВИ】AC/DC напојување со струја, Напон AC 110-240 V / 50-60 HZ.Тоа може да се користи со loupes со метален клип, светло место и светлината може да биде прилагодлива. ✅【БЕЗБЕДНО】CE & ISO13485 Одобрени!Совет : не користете пластични школка светла!. ✅【ШИРОКО КОРИСТЕЊЕ】Тоа е најпопуларниот модел меѓу забите студентите, стоматолог.тоа е погоден за сите видови на хируршка операција.p> Спецификација : Преносни LED headlight High интензитет>15000—30000 Lux Continuous run-time : >5 hour The моќ на LED сијалица : 1 WThe животниот век на сијалицата : 10000 hour Battery пакет тежина : 100g Charge напон : AC110 V/240 V/50-60 Hz Packing Листа : 1. LED глава светлина : 1 each2. Адаптер : 1 each3. Батерија : 1 each4. Црна случај : 1 секој.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите