.

.

Huggies Сит & Сува Бебе Пелени, Големина 1, 256 Кт, Еден Месец Снабдување

Huggies Сит & Сува Бебе Пелени, Големина 1, 256 Кт, Еден Месец Снабдување

мислење на клиентот:

DEN 1262.88
Достапност
Во достапна форма

Huggies Сит & Суви пелени големина 1 одговара бебиња 8-14 lb. (4-6 kg).До 12 Часа на Ден или Ноќ Заштита – Huggies доверливи Течење Систем за Заклучување ви помага да се спречи протекување до 12 часа, денот или ноќта.Апсорбира во Секунди – Huggies Сит & Сува апсорбира wetness во секунди за да им помогне го задржи бебето сува & удобно, плус wetness индикатор.Подобрување на Абсорбента Технологија – Сега со подобрување на истекување заштита,* Сит & Сува помага да се добие бебе посува побрзо & остане сува подолго (*големини 3-6).Contoured Облик – Сит & Сува бебе пелени имаат contoured форма за подобро истекување заштита при спиење, индексирање & одење.Без Груби Состојки – Противалергиски и без мириси, parabens, елементарен хлор и природни гума латекс.Одликувајќи се забавуваат и ексклузивни Дизни Мики Маус дизајни.Пакувањето може да се разликува од сликата покажана.СОСТОЈКА(И) : Полипропилен,Superabsorbent (натриум polyacrylate), дрво пената целулоза, полипропилен, полиетилен, и багрила.Huggies Сит & Сува Бебе Пелени обезбеди до 12 часа на долготрајна заштита со нашите доверливи Течење Заклучување Систем.Кој подобрување на истекување заштита,* Сит & Сува апсорбира wetness во секунди и им помага на одделни влага од бебе е чувствителна кожа.Со contoured форма за подобро истекување заштита, Сит & Суви Пелени помогне да се спречи протекување, додека бебето спие, индексирање и одење.Покрај тоа, wetness индикатор за промени од жолта во сина, кога тоа е време за промена на пелена.Сит & Суви пелени за еднократна употреба се противалергиски & мирис слободни.Тие се исто така бесплатно од parabens, елементарен хлор и природни гума латекс.Одликувајќи се забавуваат Дизни Мики Маус дизајни, Сит & Суви Пелени се достапни во големини Новороденче (до 10 lb.), 1 (8-14 lb.), 2 (12-18 lb.), 3 (16-28 lb.), 4 (22-37 lb.), 5 (27+ lb.) и 6 (35+ lb.).Не се фатени без Huggies пелени!Пријавете се за да се Претплатите & Зачувај за да се осигура дека вие секогаш имате Сит & Суви Пелени на рака.Приклучи се Huggies Награди да заработи 10 поени за секој долар потрошени на Huggies пелени и брише.Поени се откупливи за производи, подарок картички, лотарии и повеќе.Вие исто така ќе добијат ексклузивни пелена купони, нуди и надградби. (*големини 3-6).Ние не користат хлор белење за pulps кои се користат во нашите производи.Наместо тоа, ние користиме процес се нарекува Елементарен хлор-слободен белење кои не се создаде dioxins за време на процесот на белење.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите