.

.

BUTTERICK МОДЕЛИ B60070A0 Промаши' Фустан и Појас за Шиење Дефиниција, Големина А во Еден Плик

BUTTERICK МОДЕЛИ B60070A0 Промаши' Фустан и Појас за Шиење Дефиниција, Големина А во Еден Плик

мислење на клиентот:

DEN 276.00
Достапност
Во достапна форма

Големина На : (Сите Големини Во Еден Плик).Вклучува модел парчиња и шиење инструкции.Направени од страна на Butterick Модели.Авторски права 2014 година. Печатени во U. S. A. ПРОМАШИ' ФУСТАНИ И ПОЈАС : Фустан е во блиска-фитинг bodice, seamed половината со применува обвивка/drawstring, од страна на предни џебови и кратки ракави, со stitched полите и поклопецот-назад ракави.Затвори-фитинг облека Б има јака, јака бенд и само појас.А,Б : имаат пред копчето бенд и тесен полите.ТКАЕНИНИ : A : Crepes, Chambray, Памук Мешавини.Б : Умерена Водат Knits : Дресови, Памук Knits.Interfacing На : Fusible, Б : Најлон Fusible Поврзана.За очигледни несоодветни дијагонали.Со Нап.Без Нап.ПОИМИ : А : Осум 1/2" Копчиња.Б : Девет 1/2" Копчиња.Комбинации Се : (8-10-12-14-16) Сите големини во еден плик.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите