.

.

GNLIAN YF-ЧЕН Видов Ножеви Виде Ножот, 100mm Дијамант Мелење Тркала Диск Конкретни Ѕидот Камен Мермер Брусење Тркала Црвено Алатка за Сечење Алатка

GNLIAN YF-ЧЕН Видов Ножеви Виде Ножот, 100mm Дијамант Мелење Тркала Диск Конкретни Ѕидот Камен Мермер Брусење

мислење на клиентот:

DEN 1368.00
Достапност
Во достапна форма

- Дијаметар 100mm/4 инчи, Дебелина 4 ММ Сегмент Мелење Тркала. - Висока мелење брзина, Остар, носат-отпорни и висока ефикасност и долг животен век. - Генерално се применуваат за мелење на мермер, гранит, керамика, вештачки камен и стакло, итн.особено погоден за изградба украсени со бетонски ѕид,мермер кат, мелење работ на гранит плоча, chamfering и лак мелење. - 100% квалитет.Инсерти high speed челик овозможи прецизна, брза и точна сечење.Погоден метали, за меко дрво, пластика, fiberglass, бакар, алуминиум и тенки метали.Ако производот што сте го добиле има проблеми со квалитетот, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе се вратам на вас во рок од 24 часа.Ви благодариме!Незаменлив алат за резба работа.Бидејќи рачни мерења овозможи разлика од 0.1-0.5 инчи.(1 инч = 2.54 см)Спецификации : Материјал : HHSProduction процес : Sintering Color : Red Applications : Погоден за мелење на мермер,тула, бетон,камен итн. Дијаметар : 100mm/4 inch Inner дупка со дијаметар : 20mm/0.79 инчен (без метален прстен)Внатрешна дупка со дијаметар : 16mm/0.63 инчи (со метален прстен)Дебелина : 4mm/ 0.15 inch Features : - Може да ја користите за DIY брусење и полирање дрво, метал и мувла.- Се користи на високо-брзински електрична мелница и пневматски алатки.Пакувани се Вклучени : 1 x 100mm Сегмент Мелење Тркала.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите