.

.

Socket Set Завртка Првенство Точка 18-8 од не 'Рѓосувачки Челик - 5/8-11 x 1-1/2 Количина-1,000

Socket Set Завртка Првенство Точка 18-8 од не 'Рѓосувачки Челик - 5/8-11 x 1-1/2 Количина-1,000

мислење на клиентот:

DEN 1718.40
Достапност
Во достапна форма

Нерѓосувачки челик поставите завртката е еден вид на завртка генерално се користи за да се обезбеди објект во рамките на или против друг објект.Најчестите примери за обезбедување макара или опрема за окното.Поставете завртки се најчесто без глава (исто така, повика на слепи), што значи дека на завртката е целосно навој и нема глава проектирање на минатото на главните дијаметар на завртката тема.Слепа поставите завртка (познат во велика БРИТАНИЈА како копачка завртка, сосема веројатно од своите симболично сличноста на почвата-стан копачка) е речиси секогаш управувано со внатрешна-wrenching вози, како што е хексадецимален штекер (Ален) штекер.Сет завртка поминува низ навој дупка во надворешниот објект и е заострените против внатрешниот објект за да се спречи да се движат во однос на надворешниот објект.Тоа се врши compressional или стегање сила преку дното совет кои проекти низ дупка.Socket Set Завртка Првенство Точка 18-8 од не 'Рѓосувачки Челик - 5/8"-11 x 1-1/2" Количина-1,000.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите