.

.

RXBFD Сина Светлина Блокирање Photochromic Прогресивна Multifocus Читање Очила,Половина Rim Метал Smart Зум Компјутер Читатели,Анти-УВ Поларизирани очила за сонце

RXBFD Сина Светлина Блокирање Photochromic Прогресивна Multifocus Читање Очила,Половина Rim Метал Smart Зум

мислење на клиентот:

DEN 1235.04
Достапност
Во достапна форма

✔ МАТЕРИЈАЛ FRAME - Рамка : Половина Rim Метална рамка ; Леќа : смола леќи; носат-отпорни, транспарентни и јасни,моден изглед,погодни за било која возраст и за повеќето лицето видови.Подароци на вашиот татко, мајка, пријатели, итн., се совршени подароци. ✔ ПРОГРЕСИВНА МУЛТИФОКАЛНАТА ЧИТАЊЕ ОЧИЛА - Асимптотско мултифокалната очила горните оптички областа на објективот се користи за да се погледне далеку и долниот оптички површина се користи за да се погледне во близина.Степенот на средината постепено промена, која се користи да се погледне во средно област. ✔ PHOTOCHROMIC ЛЕЌИ Photochromic Читање очила Леќи се јасни кога во затворен простор или во текот на ноќта и автоматски потемни на очила за сонце багра кога се изложени на УВ светлина.Леќи ќе почнат да се расчисти што е можно тие да се далеку од УВ светлина, очила боја не транзит во внатрешноста на автомобилот (ув зраците се блокирани). ✔ СИНА СВЕТЛИНА БЛОКИРАЊЕ на ЛЕЌАТА(СО ЖОЛТА БОЈА) - да може ефективно да го блокира ултравиолетово зрачење ,да обезбеди 100% UV400 заштита и филтер штетната сина светлина,тоа е погоден за користење кога се гледа ТЕЛЕВИЗИЈА и се погледне во компјутер. ✔ ДИОПТРИЈА СПЕКТАР - годишна возраст 45-49 години (погоден за +1.0), возраст 50-54 години (погоден за +1.5), возраст 55-59 години (погоден за +2.0), возраст 60-64 години (погоден за +2.5), возраст 65-70 години (погоден за +3.0).Опис : ★★Тебе мултифокалната очилата се погодни за гледање на далечина или близина.Еден пар на очила е доволно, нема потреба да се префрлите чаши напред и назад ★★СИНА СВЕТЛИНА БЛОКИРАЊЕ на ЛЕЌАТА(СО ЖОЛТА БОЈА) може ефикасно да се блокира ултравиолетово зрачење ,да обезбеди 100% UV400 заштита и филтер штетната сина светлина,тоа е погоден за користење кога се гледа ТЕЛЕВИЗИЈА и се погледне компјутер ★★Поларизирани очила за сонце - UV400 Заштита на Леќите,блокирање на Штетни УВА,UVB & UVC Зраци ★★сонцето-читателот се одлично решение за луѓето кои мразат постојано се префрла помеѓу нивните читање очила и нивните нијанси.Популарната читање очилата се погодни за сите возрасти ★★ПОДОБАР СОН - Уживајте во вашиот дигитален пат, НЕ се грижи за око замор, заматен вид и главоболка., така ќе можат да уживаат во мирен подлабоко спиење ★★Тие се, исто така, совршен подарок за вашите родители и постари лица Забелешка : Повеќето луѓе носат прогресивна мултифокалната очила треба околу една недела на адаптација, но адаптација се разликува од личност до личност, одиме побавно кога се чувствувате вртоглавица.Спецификација : Материјал : Метал Rim Рамка & смола леќи Диоптријата на располагање : +1.0, +1.5, +2.0,+2.5, +3.0 Боја : сива,златен Родова :Унисекс СОВЕТ : линии На леќата може да се избриша чисти со алкохол и ги избриша чисти.Answer : ___________________________ Note : ➣Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 1 см грешка, припаѓа на нормален феномен. ➣Ако имате било какви прашања, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.

Клучни карактеристики

Material :
Metal Rim Frame & resin lenses
Diopter available:
+1.0, +1.5, +2.0,+2.5, +3.0
Color :
gray,gold
Gender :Unisex :
TIP:
The lines on the lens can be wiped clean with alcohol and wiped clean.
Note:
➣Size for manual measurement, there may be a 0 to 1 cm error, belongs to the normal phenomenon. :
➣If you have any questions, please do not hesitate to contact us. :

Им се допаѓа и на купувачите