.

.

Фотографски Решенија Брис УЛТРА Cleaning Tool (Тип 3) за FX или Full-Frame Сензор, Торба на 100

Фотографски Решенија Брис УЛТРА Cleaning Tool (Тип 3) за FX или Full-Frame Сензор, Торба на 100

мислење на клиентот:

DEN 910.80
Достапност
Во достапна форма

Компатибилност : FX или Full-Frame Сензори.Пакет Количина : 100. Менување на леќи на камерата кога сте во полето може да предизвика прашина и остатоци да слета на вашиот сензор кога е изложен.100-пакет на Тип 3 Сензор Брис Ултра од Фотографски Решенија е 24mm широк брис наменета за чистење на масло, прашина и остатоци од дигиталната камера е CCD или CMOS сензор.Компатибилен со CCD и CMOS Сензори Чисти Масло, Прашина и Остатоци од Сензорот Абсорбента 24mm Широк Сензор Брис Поединечно Завиткани Брисеви Дебели Двојно Завиткани Брис Sensor Swab (донесен во 1998 година) е сега подобрен со пуштањето на Sensor Swab® УЛТРА.Разликата се, Sensor Swab ULTRA е направен од нови синтетички мешавина дека е супер абсорбента.Тоа, исто така, има нов CAD дизајниран флексибилни се справи со центар жлебот за подобар стисок.Резултатите.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите