.

.

Labconco 700611010 Слободна Зона Конзола Замрзнување Фен со Не-Обложена Нерѓосувачки Челик Серпентина, 6 L Капацитет, -50 Степен В, Северна Америка Приклучокот, 230V, 60 Hz, 8A

Labconco 700611010 Слободна Зона Конзола Замрзнување Фен со Не-Обложена Нерѓосувачки Челик Серпентина, 6 L Капацитет,

мислење на клиентот:

DEN 1276.80
Достапност
Во достапна форма

Исправена нерѓосувачки челик колектор серпентина способен да држи 6 L на мраз пред одмрзнување.Акрилик колектор капак, 3/4" дебел, има neoprene заптивка.Компактен benchtop дизајн со мал стапало.Бранеа од нерѓосувачки челик и се глечерот бела, прав-обложени челик надворешноста со сини акценти.Единица грофот : 1.0. Free Zone 6 Литар Конзола Замрзнување Фенови се дизајнирани за lyophilizing умерени до големи примерок товари или бројни мали сад серии.Конзолата има пред прикажување на прозорецот, внатрешен простор за вакуум пумпа, и сместување за голем фах фен како што Free Zone Stoppering Фах Фенови (пумпа и фах фен се продава одделно).Овие модели нудат најширока палета на вграден-во опции, вклучувајќи школка замрзнувач.Исправена нерѓосувачки челик колектор серпентина има 6 литри на мраз пред одмрзнување.Еден 3/4 hp HCFC/ХЛОРОФЛУРОКАРБОНИ-слободен разладниот систем cools на колектор за -50° C (-58° F), погоден за воден примероци.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите