.

.

Fluance Референца Опкружувачки Звук за домашно Кино 7.1 Канал Собраниски Систем, Вклучувајќи 3-Начин Floorstanding Кули, Центар Канал, го Опкружува, Заден Опкружува и DB12 Subwoofer -

Fluance Референца Опкружувачки Звук за домашно Кино 7.1 Канал Собраниски Систем, Вклучувајќи 3-Начин Floorstanding

мислење на клиентот:

DEN 8376.00
Достапност
Во достапна форма

Високи Перформанси 7.1 Говорникот Систем - Конструиран со премиум компоненти за да се спакуваат моќен удар од соба-пополнување музика доставување навистина извонредно дома аудио искуство кој Floorstanding јазик, Центар Канал, Публикации, Заден Опкружува и DB12 Subwoofer.Динамичен Floorstanding Јазик - Уникатен надолу-отпуштање на 8-инчен woofer со neodymium свила купола високотонци и dual-6.5-инчен ткаени влакна midrange возачи обезбедувајќи моќни перформанси.Исклучителна Публикации го Опкружува - Како impactful како кула јазик, со извонредна јасност и длабок звук репродукција, овие публикации јазик се совршени како фронтови или сараунд звук јазик.Моќна 12" Subwoofer - Ниска дисторзија засилувач обезбедува континуирана 240 w на чиста, динамичен моќ (400w врв) да ја испорача срцев удар бас најмногу интензивен музика и филм climaxes.Супериорен Кабинет Инженерство - Прецизно дизајниран комплет со цврсти внатрешни bracing да се избегне несакани резонанца и двоен задните пристаништа за контролирано ниска фреквенција одговор (Фреквенциски Спектар 35 Hz - 25 KHz).

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите