.

.

Dramamine Не-Сонливост, Движење Болест Олеснување, Направени со Ѓумбир, 6 Брои, Пакет од 24

Dramamine Не-Сонливост, Движење Болест Олеснување, Направени со Ѓумбир, 6 Брои, Пакет од 24

мислење на клиентот:

DEN 439.20
Достапност
Во достапна форма

Безбедно да се користи секој ден ќе патуваат, бидејќи тоа е направено со природните ѓумбир.Содржи 1 пакет на Dramamine Движење Болест и Не-Сонливост, 6 брои.Се не-сонливост ослободување од движење болест* кога е потребно тоа, повеќето од #1 фармацевт-се препорачува бренд!** Dramamine Движење Болест и Не-Сонливост спречува и ублажува гадење и повраќање* со клинички тестирани ѓумбир дозата потребна за спречување и лекување на движење болест*.Исто така, Dramamine Не-Сонливост е безбедно да се користи секој ден ќе патуваат, бидејќи тоа е направено со природните ѓумбир†.Не дозволувајте движење болест влијае на вашите планови – да бидат подготвени со Dramamine Не-Сонливост.Ако знаеш што се случува во таква авантура која може да предизвика движење болест, земете Dramamine Не-Сонливост ПРЕД trek.Исто така, бидете сигурни да пиете многу вода и да се избегнува алкохол, која може да го зголеми дехидрација и гадење.Земете Dramamine и да Преземат Контрола.За возрасни и деца, 6 и постари.Види пакување за дозирање инструкциите и предупредувањата. *Овие наводи не се проценети од страна на Прехрамбената и Лекарската Администрација.Овој производ не е наменет да дијагностицира, третира, лечи или спречување на било која болест. **Именуван од страна на Фармацијата Пати и U. S. News & World Report како #1 Фармацевт-се Препорачува Бренд за 2020 Движење Болест, Лекови Категорија. †Се чисти, мелени и куќишта.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите