.

.

Lunati 42504VRK14 Вуду Фалсификувани Chevrolet 540 Голем Блок Stroker Комплет

Lunati 42504VRK14 Вуду Фалсификувани Chevrolet 540 Голем Блок Stroker Комплет

мислење на клиентот:

DEN 146.16
Достапност
Во достапна форма

Премиум Изградба на Висока Јачина - Изградена од 4340 не-пресврт челик forgings за издржливост и сила во високи перформанси и трки апликации.Стигнат до својата Моќ Бенд Побрзо Осветлување дупки во род списанија намалување на вратило инерција со што се овозможува зголемено забрзување.Вуду Прачки - Lunati Вуду Прачки се фалсификувани од 4340 авиони квалитет челик, снимен peened, стрес ослободени потоа тежина исти со рок од еден грам, па тие може да се инсталира право надвор од кутијата.Фалсификувани Пистонс - Вуду Ротирачки Собранија вклучуваат ИКОНА фалсификувани пистонс, игли и прстени на крајната во високи перформанси, издржливост.Висок Квалитет на Лагери и Хардвер - Lunati Вуду Ротирачки Собранија вклучуваат ARP 2000 7/16" Прачка Завртки и или Кралот или Clevite бренд високо-оптоварување трка-подготвени главниот и род лежишта.Одговара на Chevrolet Големи Блокови w/ 2 Pc Задните Главниот Заптивки.Вуду Ротирачки Собранија се базираат околу Вуду Crankshafts, фалсификувани поврзување прачки и други поврзани компоненти кои обезбедуваат премиум квалитет, заедно со достапност.На 4340 не-пресврт фалсификувани Вуду Вратило е совршен избор за вашиот улица/лента апликација.Секој Вуду Вратило е нитрид топлина третираат со micropolished списанија за да додадете издржливост и сила, додека осветлување дупки во род списанија намалување на вратило инерција тежина за побрзо забрзување и олеснување на балансирање.Исто така, се вклучени во Вуду Ротирачки Собранија се Вуду H-Зрак Поврзување Прачки кои се сите сила и квалитет тестирани преку различни процеси кои вклучуваат стрес-олеснување, шут-peening и magnafluxing.Стрес олеснување загрева метали за одредена температура, а потоа им овозможува да се излади во уште воздухот.Ова помага при отстранување на негативните остаток стресови од метал.Шут peening е процес со кој мали метални честички се користи за да се влијание на површината на материјалот се користи во голем дел е во изградба.Тоа создава compressive остаток нагласува дека на површината, што потоа може да подолго го издржат стресот применува на прачка.На животниот век на дел е со тоа да се зголеми.Конечно, magnafluxing, исто така познат како магнетни честички тестирање, раководи со магнетни честички исполнети течност над и преку метални делови.Магнетни честички закачите на било какви пропусти или пукнатини во материјална и magnifies нив, така што тоа може да бидат идентификувани и отстранети од користете го доколку е потребно.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите