.

.

Eurobit 410 СДС Вежба Малку

Eurobit 410 СДС Вежба Малку

мислење на клиентот:

DEN 559.44
Достапност
Во достапна форма

Производителот гаранција може да не се применува.Погоден за дупчење светлина вооружени бетон. 4 X попречни. 4 пропелери.СДС Плус конекција.Ротациона употреба.СДС-Плус битови со солидна компактен главата со 4 monoblock крстот главата во Волфрам Карбид и 4 независни спирали.4 калеми и 4 еден-парче molders ви овозможи да се дистрибуираат пункција напор рамномерно во текот на целата должина, компензира за torsion сила, да се обезбеди поголема трајност на врвот благодарение на помалку триење, се добијат одлични евакуација на прашина и брзиот напредок, повеќе моќни и отпорни на удар, поголема продуктивност и ефикасност.Благодарение на оптимална геометрија на 4 сечење на рабови, на врвот ќе не блокира кога тоа удари светлина armores.Силна пенетрација, дури и во најтешките градежни материјали.4 еден-парче попречни рабовите поттикнат прецизно дупчење и топката дупки.Погоден за дупчење светлина вооружени бетон, бетон, ѕидарија, тешко градежни материјали, тула, камен, се сликаат, гипс.Погоден за сите chucks и адаптери со СДС-Плус прилог систем.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите