.

.

TYI -Преносни Пенкало Документ Скенер, Рачни А4 Формат Колор Скенер, за Бизнис/Фотографија/Слика/Приходи/Книги/, JPG/PDF Формат Избор, Microsd Картичка Директни Складирање П?

TYI -Преносни Пенкало Документ Скенер, Рачни А4 Формат Колор Скенер, за Бизнис/Фотографија/Слика/Приходи/Книги/,

мислење на клиентот:

DEN 1536.72
Достапност
Во достапна форма

★Answer : ___________________________ Note : Не софтвер инсталација е потребно.Треба 2 АА батерии (не се вклучени) и мемориска картичка (не се вклучени) да се користи директно.Скенирање режим : Притиснете и задржете на копчето "Scan" за 2 секунди за да го вклучите уредот, и потоа притиснете го копчето "Scan", зелено светло е вклучено.На скенерот се движи кон скенирање на фајлот се додека зелено светло се исклучува автоматски (или притиснете на "Скенирање" копче и зелено светло излегува).Бројот прикажан на дисплејот се зголемува за 1, за да покаже дека на скенирањето е завршена. ★Преносни Скенер скенира слики или слики брзо : Продавница JPEG/PDF датотеки во секунди, скенирање на слики или слики брзо, plug and play, нема потреба од било софтвер инсталирани.Компатибилен со Windows XP/7/Vista/Mac OS 10.4 или повисока верзија. ★Лесни и патување-пријателски : Чуваат во Микро SD картичка директно, поддршка читаат податоци од вашиот компјутер или телефон со USB поврзан.Напојува со 2pcs АА батерии, Компактен Дизајн, тоа е погодно да се носат надвор. ★3 Резолуција на Слика : 3 начини на резолуција за вашите опции : 300dpi/600dpi/900dpi, можете да ги зачувате тоа на најочигледен начин, слика и документ се покажа јасно како е тоа.Слободно изберете ја вашата омилена резолуција.Формат на датотека : JPEG/PDF формат е сите на располагање, Голем капацитет за складирање како што тој поддржува 32 G Микро SD картичка(Не е вклучен),вкупно се задоволат вашата потреба за бизнис патување или за секојдневна употреба. ★Широко се Користи : Тоа е применливо во банка, осигурителниот бизнис, агенција за недвижности,дом, канцеларија, библиотека или на отворено.погоден за адвокат, бизнисмени, студентите, патници и аматерски архивари.Скенирање на вашите важни датотеки и нивно зачувување веднаш, без потешкотии во изнаоѓање на печатење продавница, да ги задржи на тоа доверливи.На рачни scanner е многу компактен скенер кој може да биде лесно ставен во фиока или лаптоп џеб.Без разлика дали сте дома, во канцеларија, во библиотеката или пиење кафе, на рачни скенерот е секогаш таму!Карактеристики : 1.3 S брз scan2. Јасно симулација слика quality3. Поддршка SD картичка максимална 32 G memory4. Слободен диск, приклучок и play Specification : Име : A4 документ scanner White рамнотежа : automatic Scanning резолуција : 300dpi, 600dpi, 900 DPIStorage формат : JPEG/PDF optional Scanning опсег : A4 (216mm)Скенирање на ветер : боја 900 DPI 12 секунди/page color 600 DPI 8 секунди/page color 300 DPI 3 секунди/page Storage метод : Micro SD/ТФ-картичка (не е вклучен), без вграден во меморија, картичка за чување е required Extended меморија : микро sd/ТФ (1 G-32 GB) (не се вклучени)Пренос метод : USB2.0 Product големина : 227mm*20mm*20mm Power извор : АА батерија X2 (не се вклучени)Тежина : околу 140g Working режим : offline scan Automatic исклучување : автоматски исклучете по 3 минути од inactivity Package : 1*документ scanner Important Совети : 1. На скенирани објект треба да се шири надвор на рамна површина за да се обезбеди рамност на скенирање.2. Не користите скенер под силна светлина, светлината ќе влијае на погрешното читање и погрешен код за скенирање на главата.3. Скенирањето на брзината не треба да биде премногу брзо или навалите, и на брзина треба да се чува униформа.4. Се обрне внимание за заштита на скенерот од силно влијание или да падне од високо место.

Клучни карактеристики

Name:
A4 document scanner
White balance:
automatic
Scanning resolution:
300dpi, 600dpi, 900DPI
Storage format:
JPEG/PDF optional
Scanning range:
A4 (216mm)
Scanning speed:
color 900DPI 12 seconds/page color 600DPI 8 seconds/page color 300DPI 3 seconds/page
Storage method:
MicroSD/TF card (not included), no built-in memory, card storage is required
Extended memory:
MicroSD/TF (1G-32GB) (not included)
Transmission method:
USB2.0
Product size:
227mm*20mm*20mm
Power source:
AA battery X2 (not included)
Weight:
about 140g
Working mode:
offline scan
Automatic shutdown:
automatically power off after 3 minutes of inactivity
Package:
1*document scanner :
Important Tips:
1. The scanned object should be spread out on a flat desktop to ensure the flatness of the scan. :
2. Do not use the scanner under strong light, the light will affect the misreading and wrong code of the scanning head. :
3. The scanning speed should not be too fast or tilt, and the speed should be kept uniform. :
4. Pay attention to protect the scanner from strong impact or fall from a high place. :

Им се допаѓа и на купувачите