.

.

JF-XUAN LED драјвер 42W AC90-240V Да DC12VPower Снабдување LED Драјвер Осветлување Трансформатор Switch за LED Лента, Светлата за надворешно Напојување Трансформатор.

JF-XUAN LED драјвер 42W AC90-240V Да DC12VPower Снабдување LED Драјвер Осветлување Трансформатор Switch за LED

мислење на клиентот:

DEN 613.92
Достапност
Во достапна форма

Прекинувач за напојување, AC конвертор 90 V-240 V да DC 12 V ± 5%.Широк влезниот напон спектар, стабилен и прецизни излезен напон.Недостаток заштита, заштита од преоптоварување(105%-150%), во текот напон заштита(115%-135%).Широко се користи како адаптер за Led лента, LED дисплеј, билборд, индустриска опрема, итн.Wattage : 42 W.Спецификација : Влезен напон : AC90-240 V 50/60 Hz Output напон : DC12 VInput струја : AC0.27 AOutput струја : DC3.8 AWorking температура : 0~40℃температура на Чување : -20~60℃Амбиентниот влажност : 0~95% не-condensation Dimmable : no Package се вклучени : 1*42 W LED driver Applications : Широко се користи во сообраќајот осветлување, пејсажи осветлување, реклама осветлување, внатрешно осветлување, посебно осветлување, пејсажи/site осветлување, архитектонски осветлување, прикажување сцени, осветлување на уметнички дела, општа намена, забавен парк сцени, аквариум осветлување, итн.Ние секогаш ќе ви обезбеди навремена и ефикасна услуга по продажбата.Почитувани клиенти, постојат толку многу производи во оваа продавница, можете да го изберете вашиот омилен производи овде.Ние ќе ви обезбедиме квалитетни производи и услуги.Ако имате било какви прашања во врска со производ, ве молиме контактирајте со нас во времето.

Клучни карактеристики

Input voltage:
AC90-240V 50/60Hz
Output voltage:
DC12V
Input current:
AC0.27A
Output current:
DC3.8A
Working temperature:
0~40℃
Storage temperature:
-20~60℃
Ambient humidity:
0~95% non-condensation
Dimmable:
no
Package included:
1*42W LED driver :
Applications:
Widely used in traffic lighting, landscape lighting, advertising lighting, interior lighting, special lighting, landscape scenes/site lighting, architectural lighting, display scenes, artwork lighting, general lighting, amusement park scenes, aquarium lighting, etc. We will always provide you with timely and efficient after-sales service.
Dear customers, there are so many products in this shop, you can choose your favorite products here. We will provide you with quality products and services. If you have any questions about the product, please contact us in time. :

Им се допаѓа и на купувачите