.

.

Noahfun Соларни загревачи на Вода Капка Сијалица Lights - 23FT со 33LED Водоотпорен Меур Самовила String Светла 8 Осветлување Сцени, Тоа е Кристално Јасно, за Патио, Градина, Двор, ?

Noahfun Соларни загревачи на Вода Капка Сијалица Lights - 23FT со 33LED Водоотпорен Меур Самовила String Светла

мислење на клиентот:

DEN 168.72
Достапност
Во достапна форма

*Ве молиме Веруваат И Го Почитуваат Креативноста на Стручен Тим и Верувањето Во Висок Квалитет*. 【Високо-квалитетни Материјали】: Дали сте загрижени дека бојата на сончевата светлина, крушка сте го купиле е темно жолта, постојат многу кристал нечистотии, и квалитетот е лоша?Нашиот сончев градина светлина е направен од високо-квалитет пластична жица и со висока густина кристал LED светилки.Тоа е Ip65 водоотпорни перформанси и не може да функционира нормално во различни временски услови, без да се грижиш за дожд, снег, мраз и лапавица.Идеален за надворешна употреба. 【8 Режими & 2 Прекинувачи & Мемориска Функција】: 2 контролните копчиња на задната страна на соларен панел : 1) Копче ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ. 2) 8 Начини : Бранови, Комбинација, Бледнее, Светулки, си поигруваше, Трепкане, Исчезнува полека и Мирно-на функции.Можете да изберете режим за да ги задоволат вашите различни сцени.Тоа, исто така, има мемориска функција и ќе се сеќавам на твојот последен осветлување mode прилагодувањето.Ова е дефинитивно еден прекрасен избор, и децата, исто така, ќе биде многу среќен. 【Брзо Полнење и Енергија-Заштеда & Висока Ефикасност】 : фабриката се опремени софистицирани и 180 степен прилагодливи monocrystalline силикон соларен панел плус вградени 800m Ah батерија, која може да се полнат без приклучоци и жици.Високото Соларен Погон Конверзија со Поголема Големина Соларен Панел, Поголем Капацитет на вградената Батерија, кога изградена во Ni MH батерија спасува доволно соларна енергија во текот на денот, на string светла може автоматски да се работи за 8 to10 часа во текот на ноќта. 【Широко се Користи на Отворено Соларни String Светла】 : Ова соларни светилки отворено е одличен избор за Тремот, Покривот, Дрво, Двор, Дек, Скара, Чадор, Ограда, Пергола, Бистри, Ресторан, Хотел, Комерцијална зграда, Шопинг Центар, Вечера, birthday (Роденден), Божик, Нова Година Партија и повеќе, Можете да наместите различни начини на осветлување според соодветните сцени, како што се топли, романтични, страсни, слатки и други атмосфери слободно да се вклучите за да ги задоволи нивните задоволства. *— NOTES —* : 1. Ве молиме моќ НА прво пред полнењето, и тоа ќе наплаќаат во текот на денот и светлина на зората автоматски. 2. Бидете сигурни соларен панел е во сончев локација – не е во сивата зона – и соларен панел се соочува upwardly. 3. ВАЖНИ СОВЕТИ : Ако производот има производствени дефекти, тоа може да биде заменет или вратени во целост директно.Само кликнете ДОБИЕТЕ ПОМОШ СО ЦЕЛ под вашата нарачка ID, нашата служба за корисници тим ќе биде среќен да им помогне на вашето прашање во рок од 24 часа.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите