.

.

BAOFENG 2 Пакет УВ-5R5 5-Вати Двојна Бенд двонасочна Радио (144-148MHz VHF & 420-450MHz UHF) Вклучува Целосен Комплет со Големи Батерија-Црвена

BAOFENG 2 Пакет УВ-5R5 5-Вати Двојна Бенд двонасочна Радио (144-148MHz VHF & 420-450MHz UHF) Вклучува Целосен

мислење на клиентот:

DEN 1463.76
Достапност
Во достапна форма

Фреквентен Опсег : VHF : 136-174 MHz(Rx/Tx).UHF : 400-480 MHz(Rx/Tx); Широк (Широк) / Narrowband (Кос) Избор.Овој модел е FCC уверение, FCC ID : 2 AJGM-UV5 R; препораките на FCC за Сертификација и Програмскиот Водич под листата на производот водичи и документи.Едноставно притиснете го копчето PTT за да разговарате : 3 милји опсег (Max 5 КМ во отворен терен), лесно можете да добиете во контакт со вашиот партнер и да ги најдете, дури и во текот на ноќта од страна на префрлување на вградениот LED светилка и вграден во ВОКС Функција hands-free комуникација, без потреба за аудио додаток.Батерија 1800 m Ah Li-ion Батерија, до 36 часа време на мирување, дополнителна батерија поддржува нон-стоп комуникација;Висока Добивка TIDRADIO-771 долго антена зголемување зборува далечина.Комплет Вклучува : BF-UV5 R5 1800m Ah Батеријата, Продолжен Антена, Кратен Апарат,110 V Полнач, Слушалки за Полнење, Рака за Рака, Спојувалка за Каиш, Прирачник за Корисникот.BF-UV5 R5 1800m Ah Батеријата.Продолжен Антена.Кратен Апарат. 110 V Адаптер.Слушалка За Полнење.Рака На Рака.Спојувалка За Каиш.Прирачник За Корисникот.Оваа Рачни двонасочна радио се погодни за хотелски менаџмент, вили, ресторан кујни,излети,Отворено планинарење, градилишта, фабричките магацини, возење автомобил, крстарење бродови, училиште,цркви, припадници на безбедносните сили, изградба на персоналот, безбедност одржување на персоналот.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите