.

.

GLTL 3-PIN-1 Молив Цврстина Тестер ASTM D3363 500/750/1000g Тегови со 13 Компјутери Моливи

GLTL 3-PIN-1 Молив Цврстина Тестер ASTM D3363 500/750/1000g Тегови со 13 Компјутери Моливи

мислење на клиентот:

DEN 3600.00
Достапност
Во достапна форма

★ 【Главната Функција】цврстина на слој филмот е потребно индексот за квалитет на идентификација во слој производство и апликација слој (слој табела) индустрија.Молив нула тест за филмот цврстина е широко се користи тест метод во светот уште од 1980-тите години. ★ 【Широка Примена】Тоа е се применуваат за филмот цврстина тест.Инструментот е механички, три точки за контакт на тестирани површина (две точки се тркала и една точка е молив core).Тоа што секогаш гарантира дека тестирани филм форми вклучен агол од 45 степени, и ја турка инструмент за да се движите хоризонтално со сила, па како да се заврши тестот процес и да се определи отпорноста на филмот на деформација.Метод е дизајниран и произведен според рачна работа, expresse. ★ 【Широка Примена】Овој инструмент е дизајниран и произведен во согласност со рачна работа метод во Член 2 и 3 од национален стандард "молив тест метод за филмот цврстина" GB6379-86. Инструментот може да се користи во лабораторијата, исто така, може да се примени на градилиштето, и може да се идентификуваат на цврстина на филмот во било која насока. ★ 【Гаранција]】- Ако сте незадоволни со нашите производи, ве молиме контактирајте со нас во времето.Ние сме спремни да ви обезбеди со враќање и замена услуга.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите