.

.

Rockford Fosgate M1D4-8 Боја Optix 8 DVC 4-Ohm Multicolor LED Осветлен Морски Subwoofer - Бела

Rockford Fosgate M1D4-8 Боја Optix 8 DVC 4-Ohm Multicolor LED Осветлен Морски Subwoofer - Бела

мислење на клиентот:

DEN 609.36
Достапност
Во достапна форма

На M1 D4-8 Боја Optix 8" DVC 4-Ohm морски subwoofer испорачува гласно, јасно, точни бас, и светла на начин за вашето патување!.На M1 D4-8 морски subwoofer има моќ ракување од 150 W RMS / 600 W Врв и се поврзува со Rockford Fosgate Боја Optix Контролер и RF Поврзете Стан (PMX-RGB се продава одделно), што ќе ви овозможи да ги прилагодите на вашите сопствени боја шеми.Како надополнување на plug and play конективност и да се насочат на инсталацијата, М1 subwoofers се опремени со Versa Switch да се направи промена на отпорност помеѓу 2 и 8 ohms толку лесно како нервира прекинувач.Елемент Подготвени дизајн и IP67 сертификација ги прави навистина наменски изградени за морски апликации каде што заштитата од штетните UV зраци и вода спреј е од суштинско значење.Познатиот Rockford Fosgate изградба на квалитетот, со целосна 2-годишна гаранција кога набавува од овластен Rockford Fosgate препродавач.На M1 D4-8 Боја Optix 8" DVC 4-Ohm subwoofer испорачува гласно, јасно, точни бас, и светлина на начин за вашето патување!На M1 D4-8 subwoofer е дизајниран за да се спарите со Rockford Fosgate Боја Optix Контролер и RF Поврзете Стан, овозможувајќи ви да изберете од 30 различни бои лизгање опции или да изберете било фиксен боја од бојата тркала (PMX-RGB Боја Optix Контролер се продава одделно).Брзината и светлината можат исто така да бидат бирани во комплимент и да ги прилагодите на секоја инсталација.Елемент Подготвени дизајн и IP67 сертификација го прави овој subwoofer навистина наменски изградени за морски или motorsport апликации каде што заштитата од штетните UV зраци и вода спреј е од суштинско значење.Бојата Optix серија создава вистински морски екосистем, користење на Германски и Amphenol врски, истовремено задржувајќи конвенционалните лопата терминали, да се обезбеди напредни морски plug-and-play конективност.На M1 D4-8 subwoofer доаѓа во сите бели, со прикачен скара дизајн за лесно монтирање.Оваа subwoofer не само што им дава богат, сигурен осветлување со своите ултра-светли, широк агол LED осветлување, но на висока излезна бас ќе ги импресионираат дури и повеќе.На Rockford Fosgate Боја Optix серија произведува оптимизиран излез за блескава лулка возење на копно или вода.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите