.

.

8 Парчиња Stubby Ratcheting Клуч Сет , Disen 12 Точка Ratchet Клуч со Организаторот Торбичка, 72 Заби Кутија Крајот и Отворен Крај Клуч Сет, Хром Vanadium Челик Комбинација Клуч Со Инчен ?

8 Парчиња Stubby Ratcheting Клуч Сет , Disen 12 Точка Ratchet Клуч со Организаторот Торбичка, 72 Заби Кутија

мислење на клиентот:

DEN 791.76
Достапност
Во достапна форма

8 ПАРЧИЊА STUBBY RATCHET КЛУЧ СЕТ е огледало хром позлатен за корозија и ' рѓа отпор.Капка-Кован челик има долготрајна издржливост, со Топлина Третираат за максимална сила.Компактен Дизајн : пократките зрак овозможува поголем пристап во просторот каде што стандардна должина на клуч не можат да работат. 72-заб ratchet брзини има совршена прецизност со тенок профил, и треба само 5-степен работно замав лак .12-Точка кутија крајот поседува сигурен вртежен момент да се стегне или олабави било болт без заокружување.ГОЛЕМИНА ОПСЕГ : 8 КОМПЈУТЕРИ ИНЧЕН КЛУЧЕВИ СЕТ вклучува 5/16,3/8,7/16,1/2,9/16,5/8,11/16,3/4, за домаќинството и поправка на авто околу дома, гаража или работилница.Двата краја на клуч трајно се печат со големина.ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА : Секој клуч е тестиран строго против индустриски стандард за цврстина, вртежен момент и површински, и треба да трае цел живот под нормална.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите