.

.

Американскиот знаковен Јазик ABC и броење до 10 Азбука лента Линија matte (9x150) Млади N Рафинирани

Американскиот знаковен Јазик ABC и броење до 10 Азбука лента Линија matte (9x150) Млади N Рафинирани

мислење на клиентот:

DEN 430.80
Достапност
Во достапна форма

Голем едукативен ресурс за учење на децата темелите на Н.В.Научете fingerspelling и броеви со оваа огласна табла поставена.Азбука поделена во осум поглавја, со два за броеви.Одлична декорација за училници, совршен подарок за наставниците.Квалитетот постави направен во Америка.Материјал Тип : Сјајна Хартија.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите