.

.

Bazooka BT8024DVC BT Серија 8-Инчен 4-Ohm Двојна Пасивни Цевка

Bazooka BT8024DVC BT Серија 8-Инчен 4-Ohm Двојна Пасивни Цевка

мислење на клиентот:

DEN 3359.76
Достапност
Во достапна форма

Цевка Куќиште цевка е природен притисок брод, и Не е за притисок.Моќ извира покриени од еден ден.Магнет Тежина : 36 оз. 150 w добива оваа суб транспорт, благодарение на супер ефикасен Бас Цевки Комплет. 400 w максимална моќност ракување со двојна четири-ohm отпорност.Работ Тркалаат Сите Bazooka Woofers користи во Бас Цевки куќишта функција голем, висок екскурзија, лесни пена работ ролни да се зголеми нивната ефикасност и целокупната бас излез.Woofer Bazooka е високо efficent, прилагодена woofers се специјално дизајнирани и засилен за употреба во Bazooka Бас Цевки куќиште, за производство на чиста клипот акција и генерира максимална бас излез е можно.Пристаништето порта отворање помеѓу Цевка Куќиште и Пристаништето Цевка овозможува ефикасна трансфер на бас.Пасивни Бас Цевки куќиште со двојна глас серпентина 8-инчен subwoofer.Bazooka Бас Цевки Bazooka Бас Цевки куќишта се оптимизиран за агол вчитување.Висока ефикасност woofer дизајниран и засилен за употреба во Бас Цевки.На Бас Цевки куќиште е предност е тоа одговара на секое возилосовршено се вклопуваат за совршен звук.Она што е во Кутијата Bazooka BT8024 DVC BT Серија 8-Инчен 4-Ohm Двојна Пасивни Цевка, Инсталации Темперамент, Инсталација на Хардвер, Упатството.Интегриран Засилувач На интегриран засилувачи се исти перформанси на специфични woofers користи во Бас Цевки куќишта за да се осигура дека секој вати на моќ е ефикасно да се претвори во бас перформанси.Факултативна Хром-Обложено UMS Загради даде flashier изглед, како и побезбедна, постојан монтажа кога отстранување не е проблем.На Бас Цевки куќиште е пристаниште и woofer се на иста површина и во близина на пристаништето за максимален агол вчитување резултати.Бас Цевки куќишта користат "Бас Рефлекс" технологија за да ги искористат предностите на двете напред и назад на woofer, губење нема бас енергија.Вклучува Монтажа На Ремени.На 8024 DVC На 8024 DVC е голема зад седиштата на целосна големина на магнети, или во стеблата на автомобили или coupes или hatchbacks.На Бас Цевки куќиште е пристаниште и woofer се на иста површина и во близина на максималниот агол-вчитување резултати.Тоа е совршено се вклопуваат за совршен звук.Порт Цевка На бас енергија создадена од страна на двете напред и назад движење на woofer на времето се порамнети, така што 100% од woofer е производство е концентриран во една излезна точка.Агол на Вчитување на Бас Цевки куќишта се специјално дизајнирани да ги искористат предностите на природните засилување карактеристики кои се јавуваат кога сабвуфер се наоѓа во аголот на возилото.Има засилувач интегрирани во комплет поедноставува инсталација и го елиминира моќ на косата.Опис на производот Bazooka Бас Цевка куќиште е оптимизиран за агол вчитување.Вклучува ремени за безбедно монтирање.И, само како megaphone засилува а најгласен поборник за гласот, на агол на вашиот автомобил засилува концентрирана бас излез на Бас Цевки комплет.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.5" Високо efficent, прилагодена woofers специјално дизајнирани и засилен за употреба во Bazooka Бас Цевки.Што значи дека не мора да се скрши на банката наоѓање огромен amp да се вози со.Висина : 10" Ширина : 8.И, само како megaphone засилува а најгласен поборник за гласот, на агол на вашиот автомобил засилува концентрирана бас излез на Бас Цевки комплет.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако сте личност која се менува возила често, ќе го цениме тоа да биде во можност да го користите овој сестран парче во многу автомобили за годините што доаѓаат.Потекнува директно од оригиналниот Бас Цевки Куќиште, на BT8024 DVC е совршено решение за недостатокот на бас во повеќето автомобил аудио системи.Со 8-инчен, висока моќност управување woofer, тоа може да се врати што водат за исчезнати ниско крајот во вашиот систем, без да се жртвува дека скапоцени простор за складирање на вашиот багажникот.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите