.

.

Francine Ма Brioche Maison - француски Brioche Леб Брашно, 52oz

Francine Ма Brioche Maison - француски Brioche Леб Брашно, 52oz

мислење на клиентот:

DEN 602.40
Достапност
Во достапна форма

Поврзани со посебен Francine brioche квасец, ова е тајната на мека brioche, со светлина и жилав трошка!.Да се направи вкусна домашна brioches себе, ги користат нашите Francine француски Brioche Леб Брашно!.Балансирана мешавина за подготовките на домашен brioche.Откријте Francine brioche брашно, на брашно специјално развиен за да ви овозможи да се направи вашиот домашен brioche и сладок леб рецепти!.Francine создаде мојата brioche, така што секој ден е партија!.Со рака : - 350g на Francine брашно за мојот Домашен Brioche - 175 ml млака млеко - 1 кафена лажичка сол (8g) - 2 лажици на рициново шеќер (40g) - 75g на путер во мали парчиња - 1 јајце - 1 sachet на мојот Francine Brioche Посебни Квасец или 2 кесички на Francine Бејкер е Квасец - малку млеко или тепани јајце Подготовка : 15 мин. - Зголемувањето : 1h30 - Готвење : 25 мин. - Во салата сад, јас мешавина на брашно, шеќер, сол и јас се направи добро.Јас додадете квасец тогаш јас полека се прелива во топло млеко, тепани јајце и омекнат путер.Јас мачкам со дрвена лажица или во процесор за храна за да се добие многу мазно тесто.Јас капак и нека стојат за 15 минути на топло место. - На floured работа површина, јас формата на тестото и јас форма 4 многу мазна топки.Јас ставете ги во подмачкан торта калај и покријте ги со крпа.Јас да се зголеми за 1 час на топло место. 15 минути пред крајот на бесплатен времето, јас загрејте мојата рерна на 180 ° C (та.6).Пред печење, јас великодушно moisten на leavened тесто со млеко или тепани јајца.Јас се пече 25 минути во рерна во ниска позиција додека brioche е златниот браун (јас ги покрие со алуминиум.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите