.

.

WEILEITE Право на Патникот Страна Опашката Светлина Директни Жици се Подигнат Полнење Компатибилен со Chevy Silverado 1500 1500HD 2500HD 3500 2003-2007 година се Замени 16531402

WEILEITE Право на Патникот Страна Опашката Светлина Директни Жици се Подигнат Полнење Компатибилен со Chevy

мислење на клиентот:

DEN 863.76
Достапност
Во достапна форма

【Директна Замена】 : Со текот на времето, во taillight подигнат постепено ќе се возраста, изолација слој ќе се скрши, и механичка сила ќе се намали значително, предизвикувајќи краток кола, отворени кола, заземјување помеѓу жици, итн., и тогаш предизвикува taillights да изгори.Препорачливо е да ги замениме во времето.Овој комплет ги исполнува или го надминува оем стандард и е тестиран од страна на фабриката.Совршен натпревар со оригиналниот автомобил, без жици е потребно, може да се замени директно. 【Висок квалитет】 : Користење на enhanced високо-квалитетни материјали, носат-отпорни, отпорни на корозија, влага доказ и долг животен век.На завиткани пластични површини може да издржи висока температура, различни силни влијанија, хемиски реагенси и притисок.Тешки-должност приклучоци се високо ефикасни, отпорни на топлина, и отпорни на топење.Го замени со нов подигнат за полнење да се реши вашиот осветлување проблеми и да ви обезбеди со долгорочен стабилен и одлични перформанси. 【Одговара За】 : 2003-2007 Година Chevrolet Silverado 1500 2003-2006 Chevrolet Silverado 1500 HD 2003-2007 година Chevrolet Silverado 2500 HD 2003-2007 година Chevrolet Silverado 3500. 【OE#】 : 16531401. 【Купи Со Доверба】 : Откако постои проблем со производ, контактирајте со нас тука за да се реши совршено за вас, без да се грижиш за проблеми со квалитетот.Големина : Право.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите