.

.

X-DREE 10 Парчиња 15A Микро Граница Вклучите Копчето SPDT Еден Snap Акција CNC(10 pezzi 15A Микро interruttore парична казна corsa SPDT Еден Snap Акција CNC

X-DREE 10 Парчиња 15A Микро Граница Вклучите Копчето SPDT Еден Snap Акција CNC(10 pezzi 15A Микро interruttore

мислење на клиентот:

DEN 266.40
Достапност
Во достапна форма

Име на производ : Микро Прекинувач;Модел : V-15-1 C25. Actuator Тип : Црн Push Button;Напон на струјата : 15 A 1/2 HPAC125/250 V0.6 A DC 125 V0.3А DC 250 V.Контакт конфигурација : SPDT 1 NO 1 NC 1 COM;Total Size : 39 x 20 x 10мм/ 1.5" x 0.8" x 0.4" (L*W*T).Материјал : Пластика, Метал;Главна Боја : Црна, Црвена(Materiale : plastica, metallo, colore principale : ner_o, росо.Тежина : 57g;Пакет Содржина : 10 x Микро Прекинувачи(Peso : 57 g; Contenuto della confezione : 10 x microinterruttori. 10 Парчиња 15 A Микро Граница Вклучите Копчето SPDT Еден Snap Акција CNCNote : ве Молиме обрнете внимание на работи на напон и да се провери со напон од вашето место за да бидете сигурни дека овој микро прекинувач успешно да работи.3 столбови, притисни на копчето actuator со заградата, што се применува на AC DC контрола кола.Дизајниран за контрола на движењето на механички дел.Висока прецизност механизам дизајн нуди акутна работа и долг живот.Во snap акција контакти, движењето на actuator се однесува сила на overcenter механизам.Овој механизам се создава брзи промени во контакт државата кога патување точка е постигната.Обратен движење на actuator да дадена ресетирате точка предизвикува контакти да се држат назад во нивната оригинална позиција.Snap акција контакти имаат различни патување и ресетирање на поени.Растојанието помеѓу патување и ресетирање точка се нарекува патување за да го ресетирате, hysteresis, или диференцијал.Конечни патување за да го ресетирате ви помага да се избегнат повеќе промени на државата, доколку објектот actuating прекинувачот е предмет на вибрации.Snap акција контакти обезбеди повторливи перформанси во апликации кои вклучуваат ниска брзина активатори.Износот на патување на контакти е, исто така, не зависи од износот на патувањето од страна на actuator.Опис на Spanish10 pezzi 15 A Микро interruttore парична казна corsa SPDT Еден Snap Акција CNCNome prodotto : microinterruttore, modello : V-15-1 C25 Tipo attuatore : Pulsante ner_o; Corrente ди tensione : 15 A 1 / 2 HPAC125 / 250 V0,6 A DC 125 V0,3А DC напон 220 V За UAEConfigurazione contatti : SPDT 1 NO 1 NC 1 COM; Dimensioni totali : 39 x 20 x 10мм / 1,5' 'x 0,8' 'x 0,4' '(L * W * T) Materiale : plastica, metallo, colore principale : ner_o, rosso Peso : 57 g; Contenuto della confezione : 10 x microinterruttori.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите