.

.

Cala Професионални Сјајот на Ноктите Совети во Црвено # 87-825 100 КОМПЈУТЕРИ + A-viva Еко Нокти Датотека

Cala Професионални Сјајот на Ноктите Совети во Црвено 87-825 100 КОМПЈУТЕРИ + A-viva Еко Нокти Датотека

мислење на клиентот:

DEN 671.76
Достапност
Во достапна форма

100 Професионални Сјајот На Ноктите Совети.Во големини #1- #10. 1-viva еко нокти датотека направени од одржливи материјали.Долготрајни и Максимална Носат.Прво бидете сигурни дека вашите нокти се слаби, оштетени или тенка.Ако тие се, не се применат лажни нокти ноктите додека вашите нокти се посилна и поздрава.Да се Применуваат : Чисти и удар вашите нокти со А-viva помине бафер.Препорачливо е да се користи Професионална Боја на ноктите совет на веќе на доградба на акрилни нокти кревет за подобро приврзаност и природен изглед.Потоа одберете точната големина на ноктите и усогласување на нокти во зависност од вашата посакувана должина на ноктите.За пократок ноктите, насочете го помине во близина на центарот на вашите нокти.Не грижете се ако изгледа премногу долго, секогаш можете да клип и датотека на ноктите откако ќе лепак тоа.Користете помине лепак на вашиот избор и да ги применуваат лепак повремено да грб на совет.Притиснете ги цврсто надолу за најмалку 5 секунди.Избрише било вишокот на лепило, пред да се суши.Откако ноктите е цврсто се применува, користење на A-viva помине бафер да поднесе помине во посакуваната форма и должина.Примена на јасни врвот грб се препорачува.Да Remove Soak нокти во топла вода за 10-15 минути за да се олабави лепак.Нежно кора помине исклучување од страна.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите