.

.

pzsmocn GNSS Позиционирање Модул 4G / 3G / 2G / GSM/GPRS/GNSS КАПА за Малина Пи,до 150Mbps LTE CAT4,На Глобална Верзија,Поддржува GPS,BeiDou,Глонасс,LBS на Базна Станица за Позиционирање.

pzsmocn GNSS Позиционирање Модул 4G / 3G / 2G / GSM/GPRS/GNSS КАПА за Малина Пи,до 150Mbps LTE CAT4,На Глобална

мислење на клиентот:

DEN 1224.00
Достапност
Во достапна форма

Стандард Малина Пи 40 PIN GPIO продолжување насловот, поддржува Малина Пи серија одбори, Jetson Нано.Слотот за SIM картичката поддржува 1.8 V/3 V SIM картичка.Поддржува dial-up, телефонски повик, SMS, MMS, e-mail, TCP, UDP, DTMF, HTTP, FTP, итн.ТФ-картичка слот за складирање на податоци, како датотеки, пораки, итн.Одборот USB интерфејс, за тестирање НА Наредби, да се добие GPS позиционирање на податоци, и така натаму.Одборот CP2102 да USB UART конвертор, за сериски дебагирање.Збег UART контрола игли, за да се поврзеш со домаќинот одбори како Arduino/STM32. Одборот аудио џек и аудио декодер за остварување на телефонски повик.2x LED индикатори,лесна за следење на работниот статус.Одборот напон преведувач,оперативен напон може да биде конфигуриран да 3.3 V или 5 V преку скокач.Description The SIM7600 G-H 4 G ШАПКА е 4 G/3 G/2 G комуникација и GNSS позиционирање модул, кој поддржува LTE CAT4 до 150 Mbps за downlink за пренос на податоци.тоа е прилично ниска потрошувачка на енергија.Можете да се поврзете оваа 4 G модул со компјутер, да сурфате на Интернет или да го закачите на Малина Пи да им се овозможи на функции како 4 G висока брзина на конекција, безжична комуникација, упатување телефонски повик, испраќање на SMS порака, глобално позиционирање, итн.Baudrate : 300bps ~ 4 Mbps (стандардно : 115200bps) Autobauding baudrate : 9600bps ~ 115200bps Контрола преку НА команди (3 GPP TS 27.007, 27.005, и V. 25 TER команда во собата) ги Поддржува SIM апликација toolkit : САБ Класа 3, GSM 11.14 Ослободување 99, USATGNSS Спецификации - Приемник тип - 16-канал - В/шифра - Чувствителност - Следење : -159 d Bm (GPS) / -158 d Bm (ГЛОНАСС) / TBD (BD) - Ладно започнува : -148 d Bm - Време-На-Прв-го Поправи (отворено) - Ладно започнува : Помалку од 35s - Жешка започнува : Помалку од 1s - Точност - Позиција : Помалку од 2.5 м CEPSMS и Аудио Спецификации Поддржани типови : MT, MO, CB, Текст, PDU - Складирање : USIM картичка и МЕНЕ (стандардно) - Аудио функција Поддржува ехо откажување - Поддржува редукција на шум - Други Спецификации - Напојување : 5 V - Оперативен напон : 5 V/3.3 V (конфигурира преку скокач) - Оперативен температура : -30 Степен целзиусови степени ~ 80 Степен целзиусови степени - температура на Чување : -45 Степен целзиусови степени ~ 90 степени целзиусови степени - Димензија : 56.21 мм * 65.15 mm Shipping List SIM7600 G-H 4 G ШАПКА * 1 LTE Антена * 1 Надворешен GPS Антената (B) * 1 USB типот На приклучокот за микро приклучок за кабелска * 2 RPi завртки pack (2 парчиња) * 1.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите