.

.

Преносот на топлината Хартија, Мрсна Хартија 100pcs/Кутија Трансфер на Хартија за Мажи за Дома

Преносот на топлината Хартија, Мрсна Хартија 100pcs/Кутија Трансфер на Хартија за Мажи за Дома

мислење на клиентот:

DEN 1072.56
Достапност
Во достапна форма

Висока Сигурност:Нашите тетоважа трансфер на хартија има подложени на строга контрола на квалитет и обезбедување на квалитет, со висока безбедност фактор и леснотија на користење.Лесен за Употреба:Оваа тетоважа термички матрицата хартија има 4 делови за лесно пренесување на тетоважа дефиниција.Опсег на Апликации:Погоден за термичка принтери или обработка на следење за да се произведе јасни, чисти слики.Мултифункционален Употреба:Може да се користи со точка принтери, или може да се подготви шаблони рачно.Со Специјален Слој:Посебен слој може да ги заштити рацете и облеката.Погоден за термичка принтери или обработка на следење за да се произведе јасни, чисти слики.Оваа тетоважа термички матрицата хартија има 4 делови за лесно пренесување на тетоважа дефиниција.Тоа е добра за пренос на сила, може да се користи со топлинска копир, со примена на топлинска енергија за да копирате слики на хартија, а потоа се пренесуваат на кожата.Може да се користи со точка принтери, или може да се подготви шаблони рачно.Посебен слој може да ги заштити рацете и облеката.

Клучни карактеристики

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Tattoo Transfer Paper
Material:
Oily Paper
Color:
As shown in the picture
Size of Each Sheet:
Approx. 21 x 30cm / 8 x 12in
Package list:
1 x Box of Tattoo Transfer Paper(100pcs) :
1. Due to manual measurement, please allow 1-3cm error, thank you for your understanding. :
2. The monitor is not calibrated the same, and the color of the item displayed in the photo may be slightly different from the actual object. Please take the real as a standard. :
How to Use:
1. The white top layer is the layer to which the image will be transferred. :
2. The second layer of lavender is not bound, usually this layer is thrown away. :
3. The third layer is carbon blue paper, and the blue coating is transferred to the upper paper by pressing. :
4. When using the stencil copier, the fourth bottom yellow layer holds the original in place. :

Им се допаѓа и на купувачите