.

.

Керамички Доброто Поставите Вино Потоплите Кинески Стил Старомодна Керамички Wineware

Керамички Доброто Поставите Вино Потоплите Кинески Стил Старомодна Керамички Wineware

мислење на клиентот:

DEN 1855.20
Достапност
Во достапна форма

Материјал : Керамички.Капацитет : Вино потоплите x1 (должина 11.1*висина 6.3 cm, капацитет 380ml), вино фармацевт xl (должина 9.8*висина 7.8 cm, капацитет 290ml), вино стакло x4 (должина 4.6*висина 4.4 cm, капацитет 30ml), фах x1 (дијаметар 19.5* висина 2cm).Хуманизирано дизајн : лесен за користење, лесен за чистење, безбедно да се справи со, удобно, безбедно и убава.Употреба сценарио : доброто собата може да се користи за чај партии, или како домашна декорација, или како одмор подарок.Одличен подарок : Ова доброто decanter сет е одличен подарок за Денот на Таткото, роденден, годишнина, свадба, Божиќ и месечни доброто.функција : 1. Тоа се прави на единствен еколошки керамички материјали и отказ на висока температура.2. Отпуштање на температурата е 1330 целзиусови степени, и сите штетни метали (олово) во глина биле изгорени; домашна тајна рецепт на глазура.3. Не-токсични, невкусна, lead-free, светла боја.Телото на садот е насликан со злато благослов на моделот, што значи полн со благослов и среќа.Само да се пополни еден голем сад со мраз и вода да се задржи кул.Ако вкус доброто во ладно време, можете да користите доброто кригла да ви помогне да се задржи топло.Тоа изгледа многу рафинирани во дневната соба, трпезаријата или кујна.Пакетот вклучува : 1 X доброто pot1 X топло вино надворешниот gall4 X Доброто Cup1 X вино tray Tips : *Бидејќи тоа е занаетот, не може да биде мала дефекти во еден производ.Не грижете се, тоа не ќе влијае на квалитетот на сите.Ве молиме имајте во предвид дека на боја може да се разликуваат во зависност од екранот.Ве молиме забелешка : не ставајте го во ладна вода или фрижидер веднаш по греење.Поради рака мерење, ве молиме оставете порака за грешка од 1-3мм.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите