.

.

Преку-Зрак Фотоелектрически Switch, АБС Материјал Школка Преку-Зрак Фотоелектрически Сензор Фотоелектрически Прекинувач за Светло, за Системи за Безбедност

Преку-Зрак Фотоелектрически Switch, АБС Материјал Школка Преку-Зрак Фотоелектрически Сензор Фотоелектрически

мислење на клиентот:

DEN 983.76
Достапност
Во достапна форма

Задебелена кабел, надворешниот ПВЦ пламен retardant, трајни и има силна спроводливост.Преку-зрак фотоелектрически сензор, чувствителни и точни, време на одговор ≤1ms.Школката се изработени од АБС материјал, и откривање површина (објектив) е направена на ПММА.На фотоелектрически префрлете се користи објектот за да блокирате или рефлектираат светлината зрак, а коло е поврзан со синхрони јамка за да се открие присуството на објектот.На фотоелектрически префрлете ги претвора текст тековни во светлосен сигнал од предавателот и приемникот тогаш ќе го открие целта на објектот врз основа на интензитетот на примените светлина или присуство или отсуство на светлина.Функција : 1. Преку-зрак фотоелектрически сензор, чувствителни и точни, време на одговор ≤1ms2. Школката се изработени од АБС материјал, и откривање површина (објектив) е направена на PMMA3. Задебелена кабел, надворешниот ПВЦ пламен retardant, трајни и има силна conductivity4. На фотоелектрически префрлете се користи објектот за да блокирате или рефлектираат светлината зрак, а коло е поврзан со синхрони јамка за да се открие присуството на object5. На фотоелектрически префрлете ги претвора текст тековни во светлосен сигнал од предавателот и приемникот тогаш ќе го открие целта на објектот врз основа на интензитетот на примените светлина или присуство или отсуство на светлина.Спецификација : Предмет Тип : Преку-Зрак Фотоелектрически Switch Model : E18-T3 P1 Brand : JYIOWorking Напон : 6-36 VDCLight Извор : Инфрацрвена светлина 660nm Output Форма : PNP нормално open Output Струја : 300m ADetection Опсег : 5m ±10%Потрошувачка на Струја : ≤20ma Response Време : 1ms Product Линија Должина : 1.2 meters Detection Објект : Нетранспарентно објект Φ10mm или more Working Температура : -25℃- +55℃за Заштита на Ниво : IP54 Hole Отворање Големина : 18mm Shell Материјал : ABSDetection Површина(објектив) Материјал : ПММА Пакет Листата : 5 Пар Преку-Зрак Фотоелектрически Прекинувач(емитува сензор + примање на сензорот).

Клучни карактеристики

Item Type:
Through-Beam Photoelectric Switch
Model:
E18-T3P1Brand
Working Voltage:
6-36VDC
Light Source:
Infrared light 660nm
Output Form:
PNP normally open
Output Current:
300mA
Detection Range:
5m ±10%
Consumption Current:
≤20ma
Response Time:
1ms
Product Line Length:
1.2 meters
Detection Object:
Opaque object Φ10mm or more
Working Temperature:
-25℃- +55℃
Protection Level:
IP54
Hole Opening Size:
18mm
Shell Material:
ABS
Detection Surface(lens) Material:
PMMA
Package List:
5 Pair Through-Beam Photoelectric Switch(transmitting sensor + receiving sensor) :

Им се допаѓа и на купувачите