.

.

JJZXC Дигитален Термометар Hygrometer Затворен Надворешна Температура Влажност Метар C/F LCD Дисплеј Сензор Сонда Метеоролошка Станица

JJZXC Дигитален Термометар Hygrometer Затворен Надворешна Температура Влажност Метар C/F LCD Дисплеј Сензор

мислење на клиентот:

DEN 3324.00
Достапност
Во достапна форма

Материјал : ABS.Голема атракција магнет е цврсто прикачен на надворешниот ѕид на фрижидерот,кој е погоден за вас да се набљудуваат на внатрешна температура и влажност во секое време.Заштеда на енергија и заштеда на енергија се ефективни.Хуманизирано температура на екранот/со температурна сонда.Две-во-едно внатрешна и надворешна термометар.Материјал : ABSThe голема атракција магнет е цврсто прикачен на надворешниот ѕид на фрижидерот,кој е погоден за вас да се набљудуваат на внатрешна температура и влажност во секое време.Заштеда на енергија и заштеда на енергија се ефективни.Хуманизирано температура на екранот/со температура probe Two-во-едно внатрешна и надворешна термометар.Спецификации : Внатрешна Температура : -50~+70 Centigrade (-58~+158 F)температура, мерење на Точност : ±1°(1.8 F)Надворешна Температура : -50~+70 Centigrade (-58~+158 F)температура Резолуција : ±0.1°(0.2 F)Внатрешна Влажност : 10%RH~99%RHHumidity мерење на Точност : ±10%RHUse Батерија : 1*1.5 V(ААА)Батерија(Не се вклучени)Производ Големина : 98*58*14mmwire должина : 1.4 m Product Употреба : (1)Мерење на температурата во и надвор од автомобилот.(2)Мерење на температура од внатре и од надвор на воздух-условени соба.(3)Мерење на температурата во и надвор од фрижидер.(4)се Измери температурата на телото.(5)Мерење на температура од рибник.(6)Мерење на температура на водата од бебето бања.Тоа може да се користи на многу места, и тоа е навистина лесен и удобен.Пакет Листа : 1*Дигитален LCD Термометар Hygrometer(Без Батерија)со светлото,можете лесно да ги прочитате вредност.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите