.

.

keaiduoa 100cm TP-01A К-Тип на Жица Температура Тест Thermocouple Сензор Сонда

keaiduoa 100cm TP-01A К-Тип на Жица Температура Тест Thermocouple Сензор Сонда

мислење на клиентот:

DEN 205.68
Достапност
Во достапна форма

Оваа сонда се користи од страна на повеќето мулти-метар и на температурата метри.Користи К-Тип на конекција.Бакарна жица е заштитена од Тефлон материјал за да го заштити од екстремен студ или топлина.Кабел Материјал : Бакар.Температурата на работа : -50 до 350 Степен centigrade.Спецификации : Кабел Материјал : Copper Operating Температура : -50 до 350 Степен centigrade Interface должина : околу. 1.4 cm Cable должина : околу. 100cm Quantity : 1 Pc Note : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење.pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да bid Due на разликата меѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ви благодариме!Пакет Содржина : 1x Thermocouple сонда.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите