.

.

Dataram Претпријатие Класа 500 Серија 480GB М. 2 PCIe SSD Диск со AES256 (Само за Енкрипција), 5 Година Гаранција

Dataram Претпријатие Класа 500 Серија 480GB М. 2 PCIe SSD Диск со AES256 (Само за Енкрипција), 5 Година Гаранција

мислење на клиентот:

DEN 3041.28
Достапност
Во достапна форма

Datarm, Доверлив Бренд Од 1967 Година. 5 Година Замена Гаранција.На Dataram EC500 S8 NP е PCIe NVMe SSD (Цврста Состојба Диск) во М. 2 2280 форма фактор.Дизајниран во целосна согласност со PCIe Gen3 x4 интерфејс и NVMe 1.3 спецификации за гарантира компатибилноста и изграден со TLC NAND Флеш Меморија , вози обезбедува висока сигурност и перформанси за складирање медиум.Изграден со моќен PCIe контролер, на Dataram EC500 S8 NP обезбедува извонредни перформанси во пренос на податоци, достигнувајќи до 125,000/132,000 и 1,645/1,035 MB/s во IOPS и секвенцијален читај/пишувај брзини.Екстремни тенка и лесна тежина форма фактор прави Dataram EC500 S8 NP идеален избор за мобилни компјутерски системи, на ТОЈ тренд на блиска иднина.Читај/пишувај : 600 MB/sec.Неверојатна читај/пишувај брзини.Со неверојатна читај/пишувај брзина на DATARAM SSD не само што ќе се зголеми ефикасноста, но исто така може да се користи за да дишат нов живот во постарите системи.Сигурен и издржлив.Повеќе сигурен и издржлив од типичен хард диск.Нема подвижни делови, што го прави многу помалку шанси да не успее од механички хард диск.Кулер и потивок.Нејзините шок и вибрации отпор направи идеален за лаптопи и други мобилни компјутерски уреди за игри, видео уредување, виртуелна реалност, и пошироко.Полесни и потенки.Идеален за тенки и лесни преносни компјутери и во системи со ограничен простор.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите