.

.

PaperDirect, Црна и Златна Елита Сертификат Пакет за 100 Луѓе, Награда Поставува

PaperDirect, Црна и Златна Елита Сертификат Пакет за 100 Луѓе, Награда Поставува

мислење на клиентот:

DEN 676.80
Достапност
Во достапна форма

Овој Сертификат Пакет вклучува : (100) 8 1/2" x 11" 38lb Бела Сертификати со Златна Фолија Граница, (100) 9 1/2" x 12" тешки покрие акции Црна Сертификат Јакни со Златна Фолија Акценти, (102) 2" Златна Фолија Извонредност Фоки, и (9) 9/16" x 6' Црна Лента Ролни.Со сите материјали кои се вклучени во овој Сертификат Пакет во собата, можете да креирате награди или дипломи за 100 луѓе.Answer : ___________________________ NOTE : Собранието е потребно.Сертификатите се ласерски и инк-џет-компатибилен.Сите што ви треба се некои ножици и време да се соберат вашиот награди/дипломи.Поставете сертификат во внатрешноста умре-намалување на слотови на јакна, додадете две парчиња на лента за печат, и притиснете го копчето за печат на сертификатот!.Училиштата можат да ги користат овие Сертификати со Јакни за училиште награди ноќ (присуство награди, чест се тркалаат, достигнување, итн.), средно училиште или на факултет дипломирањето дипломи, Наставник Благодарност Недела, или предмет на завршување на сертификати.Бизнисите можат да го користат сертификати за Работник на Месецот презентации, услугата награди (5 години, 10 години, 20 години, итн.).Опрема за различни големата награда презентации, graduations, и специјални настани со оваа Црна и Златна Елита Сертификат Пакет.Лесен и достапен, овој Пакет вклучува доволно материјали за да се создадат професионални-во потрага награди за 100 луѓе.Комплетен Пакет вклучува (100) 8 1/2" x 11" 38lb Бела Сертификати со Златна Фолија Граница, (100) 9 1/2" x 12" тешки покрие акции Црна Сертификат Јакни со Златна Фолија Акценти, (102) 2" Златна Фолија Извонредност Фоки, и (9) 9/16" x 6' Црна Лента Ролни.Откако ќе се прилагодени на вашиот сертификат документи со текст и потписи, сите што ви треба се некои ножици за сечење на лента во парчиња, и време да се соберат вашиот завршен Сертификати со Печат, Панделки, и Сертификат Јакни.Едноставно поставете сертификат во внатрешноста умре-намалување на слотови на јакна, додадете две парчиња на лента за печат, и притиснете го копчето за печат на сертификатот!Вашиот 100-count убава Бела Сертификати со Црна Јакни може да се користи во различни начини и settings.Училиштата може да одговара на сина и бела признавање награди на нивното училиште бои и да ги користите овие Сертификати и Јакни за училиште награди ноќ (присуство награди, чест се тркалаат, достигнување, итн.), средно училиште или на факултет дипломирањето дипломи, Наставник Благодарност Недела, или предмет на завршување на сертификати.Бизнисите можат да го користат сертификати за Работник на Месецот презентации, услугата награди (5 години, 10 години, 20 години, итн.).Тие се, исто така, одлично за цркви како крштевањето сертификати или религија семинари, како и проучувањето на библијата часови или потврда класи.Answer : ___________________________ NOTE : Собранието е потребно.Сертификатите се ласерски и инк-џет-компатибилен.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите